www.what2do.co.il

החייבת בקשה לפתוח תיק איחוד ללא הפקדת תשלום ראשוני

דרגו את המאמר

החייבת בקשה לפתוח תיק איחוד ללא הפקדת תשלום ראשוני

חייבת בהוצאה לפועל הגישה ערעור על ההחלטה להתנות את חידוש תיק האיחוד בתמורה להפקדת תשלום ראשוני בסך 6,000 שקל.

 

המבקשת הינה אמא לילדה קטינה והיא מתגוררת יחד עם בן זוגה שחי מקצבת זקנה. חובותיה עומדים כיום על סך 556,000 שקל ונגדה נפתחו שמונה תיקי הוצאה לפועל בלשכות שונות.

 

במסגרת תיק האיחוד הראשון שנפתח לפני יותר מעשור היא שילמה בכל חודש על פי צו תשלומים סך של 400 שקל בחודש.

 

המבקשת הפסיקה לשלם את חובותיה בשל מחלתה הקשה

 

במהלך שנת 2013, חלתה המבקשת בסרטן והיא לא הצליחה לעמוד בצו התשלומים, על כן תיק האיחוד פוזר ונסגר. לאחר שמצבה הבריאותי השתפר מעט היא בקשה לחדש את תיק האיחוד באותם התנאים.

 

בחודש פברואר 2014 ניתנה החלטת רשמת ההוצאה לפועל בנצרת, לפיה תיק האיחוד ייפתח לאחר הפקדת עירבון בסך 6,000 שקל, אשר התשלום הראשון יבוצע על סך 4,000 שקל והיתרה תחולק לחמישה תשלומים חודשיים, כלומר המבקשת תשלם בנוסף לצו התשלומים בסך 400 שקל עוד 400 שקל נוספים בחמישה החודשים הבאים.

 

בעקבות התנייה זו, הגישה המבקשת ערעור לבית משפט השלום בנצרת וביקשה להורות על פתיחת תיק האיחוד ללא הפקדת עירבון וללא כל הגבלות והתניות.

 

ההחלטה אינה מאפשרת למבקשת לפתוח את תיק האיחוד

 

לטענת המבקשת, ההחלטה על התשלום הראשון לצורך פתיחת תיק איחוד, ניתנה ללא נימוקים צודקים והיא מתעלמת לחלוטין ממצבה הכלכלי הקשה וממצבה הרפואי, אשר בעקבותיהם נסגר תיק האיחוד הראשון.

 

המבקשת ציינה כי היא אינה משתמטת מתשלום חובותיה ובמהלך עשר שנים היא עמדה בצו התשלומים ללא פיגור. עוד הוסיפה כי מצבה כיום אינו מאפשר לה לשלם 6,000 שקל, לכן היא רואה בתנאי זה כדחייה לבקשתה לחדש את תיק האיחוד.

 

בן זוגה של המבקשת אינו עובד והוא מקבל קצבת זקנה בסך 2,900 שקל מהמוסד לביטוח לאומי. המבקשת שהחלימה ממחלתה חזרה לעבודה מלאה בתחילת שנת 2014 והיא מרוויחה בכל חודש 2,300 שקל, על כן סך הכנסת התא המשפחתי עומדת על 5,200 שקל לחודש.

 

למבקשת יש בית בשווי שני מיליון שקל

 

רוב המשיבים לא הגישו תגובתם לבקשה, אך עם זאת עיריית נצרת, שהינה אחת מהמשיבות התנגדה לבקשה ודרשה לדחות את הערעור על הסף, לאור הפסקת התשלומים בתיק האיחוד הראשון והפיגור שנצבר בתיק.

 

משיב נוסף הצטרף להתנגדות הבקשה וטען כי בבעלות המבקשת בית בשווי שני מיליון שקלים, לכן אין להכיר בה כמוגבלת באמצעים ויש להורות עליה למכור את ביתה ולמצוא דירה חלופית זולה יותר.

 

סכום העירבון לפתיחת התיק יעמוד על 2,000 שקל בלבד

 

לאחר שמיעת הצדדים השתכנע בית המשפט כי המבקשת אינה משתמטת מתשלום חובותיה ובשל נסיבות מיוחדות היא נאלצה להפסיק את תשלומיה. עוד התרשם כי הפקדת העירבון תחסום בפניה את האפשרות להיכנס למסלול תשלומים סדיר לשם המשך הסדרת חובותיה. על כן קבע כי באופן חריג יש להתערב בהחלטת הרשמת ולהתחשב במצבה של המבקשת.

 

בית המשפט קיבל את הערעור לגבי גובה התשלום הראשוני, וקבע, כי המבקשת תשלם 2,000 שקל בלבד כתנאי לחידוש תיק האיחוד, אשר סך של 1,000 שקל ישולם באופן מיידי, ובמשך חמישה חודשים היא תשלם עוד 200 שקל בנוסף לצו התשלומים החודשי.

 

רע"צ 4197-03-14 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

מהי הערת אזהרה בהוצאה לפועל? כיצד מתמודדים עימה? מה עליכם לנקוט כנגד האזהרה מבחינת היותכם חייבים? 

בקשת התנגדות לביצוע שטר

קיבלת אזהרה? עומד להיפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל? הנך יכול להגיש בקשת התנגדות. פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר ... 

מהו חשבון מוגבל?

מהו חשבון מוגבל? מהו חשבון מוגבל חמור? האם ניתן לפתוח חשבון חדש? כיצד יש לבטל חשבון מוגבל?  

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בהוצאה לפועל

הזמן להגשת התנגדות לתיק הוצאה לפועל עבר. האם הכל אבוד? האם ניתן לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות? 

זכויות ערב

מהן זכויות ערב? מהן החובות המוטלות על הבנק? מהי חובת הגילוי? האם ניתן לקבל פטור מערבות? 

בירור עיכוב יציאה מן הארץ

היכן מבררים אודות תוקף צו עיכוב יציאה מהארץ? בתוך כמה זמן ביטול הצו מתעדכן במשטרת הגבולות? 

חוב משכנתא

כיצד ניתן להתמודד עם חוב משכנתא בהליכי ההוצאה לפועל? האם ניתן לשמור על הבית? 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ? מה עושים כנגד צו עיכוב יציאה מישראל? מהן האפשרויות העומדות לרשותו של החייב? 

פסק דין הצהרתי

מהי מהותו של פסק דין הצהרתי? האם ניתן לבקש פסק דין כגון דא במסגרת הכרזה על בעלות במיטלטלין? מהי משמעותו בהוצאה לפועל? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.