www.what2do.co.il

בקשה לסגירת תיק בגין חוב דמי מזונות לאשה

דרגו את המאמר

בקשה לסגירת תיק בגין חוב דמי מזונות לאשה

חייב בתיק הוצאה לפועל משנת 2005 בגין חוב דמי מזונות לגרושתו, הגיש בקשה לאיפוס וסגירת התיק. לשכת ההוצאה לפועל בחיפה נדרשה להכריע בסוגיה זו.

 

בשנת 1998 נחתם בין הצדדים הסכם גירושין. במסגרת ההסכם הבעל התחייב לשלם לאשה תשלום קבוע לכל ימי חייה בסך של 1800 שקל, הצמוד לתוספת יוקר השכירים. עוד נקבע כי החל מיציאת הבעל לגמלאות הסכום יופחת ב - 40% משיעורו.

 

האשה טענה כי הבעל לא שילם לה את הפרשי ההצמדה

 

בשנת 2005 האשה פתחה תיק כנגד בעלה לשעבר בלשכת ההוצאה לפועל בעכו על סכום של 13,038 שקל, הכולל תחשיב החל מחודש פברואר 1998. זאת בטענה כי בעלה לא מילא את פסק הדין ולא שילם את הפרשי ההצמדה, כפי שנדרש לשלם.

 

במהלך אותה שנה הבעל הגיש בקשה בטענת "פרעתי". רשם ההוצאה לפועל בעכו קבע כי יתרת חובו של הבעל הינה 4.50 שקלים וכי הוא נדרש לשלם 1,800 שקל בניכוי 40% ובתוספת יוקר המחיה, ובעקבות כך נסגר התיק.

 

לטענת החייב, מאז שהתקבלה ההחלטה הוא משלם את התשלומים בדיוק כפי שנקבע בפסק הדין וצירף לבקשה אישור על הוראת קבע בסך של 1,111 שקל לאחר ההפחתה של 40%, לטובת אשתו לשעבר.

 

מנגד טענה האשה כי בעלה לשעבר אינו מצמיד כלל את התשלום לתוספת יוקר המחיה. עוד טענה כי התיק שנפתח בלשכת ההוצאה לפועל בעכו, התייחס למועדים שבין פברואר 2005 לדצמבר 2005 ולא קודם לכן.

 

מהי הדרך לחשב את תוספת היוקר לשכירים?

 

בדיון שנערך בלשכת ההוצאה לפועל בחיפה התברר כי בין הצדדים ישנן שתי מחלוקות. האחת, האם התיק שנפתח בשנת 2005 כלל חובות משנת 1998. והשנייה, מהי הדרך לחשב את תוספת היוקר.

 

החייב חזר על הטענה כי אין מקום לחישוב החוב משנת 1998, מאחר ובתיק שהתנהל בעכו נקבע גובה החוב בתיק בסך של 4.50 שקלים. כמו כן, מעיון בהחלטה שהתקבלה בשנת 2005, לא ניתן לדעת בבירור עבור איזו תקופה התיק נפתח ואלו חישובים צרפו הצדדים. אולם ההחלטה קובעת מפורשות כי החוב עמד על 4.50 שקלים בלבד.

 

בעת הדיון עצמו הודתה האשה כי בעלה לשעבר לא חייב לה כסף משנת 1998 ולאחר שעורך דינה ביקש שתסביר את כוונה, היא מיד תיקנה את עצמה, וטענה כי היא לא ידעה בזמנו שהיה צריך לצרף הפרשים לתיק שנפתח בעכו.

 

גרסתה של האשה בנוגע לחוב לא היתה אמינה

 

בעקבות שינוי הגרסאות המהיר, השתכנע הרשם כי האשה התנהלה בחוסר תום לב ואף קיים חשש, מאחר וחלפו תשע שנים, להתיישנות של לפחות חלק מהחוב.
בנוגע להפרשי ההצמדה, טען עורך דינה של הזוכה, כי יש לחשב את תוספת היוקר לפי התוספת המירבית מהשכר הכולל של השכירים, על כן מגיע לה הסכום המקסימלי.

 

הרשם לא קיבל טענה זו, ולאחר בדיקה של תוספת היוקר המחושבת על יד מחשב ההוצאה לפועל, נקבע כי חישובו של החייב תואם לחישוב התוכנה באופן מדויק.
בנסיבות אלה מצא הרשם כי דין בקשת החייב להתקבל במלואה והורה על איפוס החוב בתיק וסגירתו.

 

תיק הוצאה לפועל מס 0237800132 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

מהי הערת אזהרה בהוצאה לפועל? כיצד מתמודדים עימה? מה עליכם לנקוט כנגד האזהרה מבחינת היותכם חייבים? 

בקשת התנגדות לביצוע שטר

קיבלת אזהרה? עומד להיפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל? הנך יכול להגיש בקשת התנגדות. פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר ... 

מהו חשבון מוגבל?

מהו חשבון מוגבל? מהו חשבון מוגבל חמור? האם ניתן לפתוח חשבון חדש? כיצד יש לבטל חשבון מוגבל?  

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בהוצאה לפועל

הזמן להגשת התנגדות לתיק הוצאה לפועל עבר. האם הכל אבוד? האם ניתן לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות? 

זכויות ערב

מהן זכויות ערב? מהן החובות המוטלות על הבנק? מהי חובת הגילוי? האם ניתן לקבל פטור מערבות? 

בירור עיכוב יציאה מן הארץ

היכן מבררים אודות תוקף צו עיכוב יציאה מהארץ? בתוך כמה זמן ביטול הצו מתעדכן במשטרת הגבולות? 

חוב משכנתא

כיצד ניתן להתמודד עם חוב משכנתא בהליכי ההוצאה לפועל? האם ניתן לשמור על הבית? 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ? מה עושים כנגד צו עיכוב יציאה מישראל? מהן האפשרויות העומדות לרשותו של החייב? 

פסק דין הצהרתי

מהי מהותו של פסק דין הצהרתי? האם ניתן לבקש פסק דין כגון דא במסגרת הכרזה על בעלות במיטלטלין? מהי משמעותו בהוצאה לפועל? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.