www.what2do.co.il

האם הדייר הצליח להוכיח בטענת פרעתי כי שילם את החוב?

דרגו את המאמר

האם הדייר הצליח להוכיח בטענת פרעתי כי שילם את החוב?

החייב הינו דייר בבית מגורים משותף, שלא שילם את החוב לנציגות הבניין, והגיש בפני לשכת הוצאה לפועל בכפר סבא, טענת פרעתי, לפיה הוא אינו נדרש לשלם את החוב הפסוק, מאחר ונציגות הועד לא עמדה בתנאי ההסכם בין הצדדים.

 

נציגות ועד בית משותף פתחה תיק בהוצאה לפועל נגד הדייר לביצוע פסיקה שניתנה בחודש אוקטובר 2013, על ידי המפקח על רישום מקרקעין בתל אביב, וקיבלה תוקף של פסק דין.

 

לפי הפסיקה הוסכם בין הצדדים, כי החייב ישלם לנציגות הבית סך של 370 שקלים, עבור הרבעון ראשון של שנת 2012, וסך של 1,480 שקלים עבור כל השנה, זאת בתנאי שהסכום יהיה זהה לסכומים שייגבו מבעלי הדירות האחרים בבניין. עוד נקבע כי הנציגות תתלה את דו"ח הכספים השנתי על לוח המודעות בחדר המדרגות בהתאם להוראות התקנון.

 

הדייר מקומת קרקע משלם עבור ועד הבית 100 שקלים בלבד

 

לטענת החייב, ההסכם חל כל עוד כל בעלי הדירות בבית המשותף משלמים את מיסי הנציגות מדי רבעון, והסכום יהיה זהה לסכומים שייגבו מבעלי הדירות האחרים. לדבריו, התברר לו כי בעל הדירה בקומת הקרקע, המפעיל במקום מספרה, משלם 100 שקלים בלבד, ומאחר ובעל המספרה אינו משלם סכום זהה, ההסכם שקיבל תוקף של פסק דין אינו חל. החייב הוסיף כי הוא פנה מספר פעמים לנציגות הועד על מנת שתציג בפניו את דו"ח הכספים של ההוצאות וההכנסות, אך בקשתו לא נענתה.

 

מנגד טענה הזוכה, כי לרשם הוצאה לפועל אין סמכות לדון בטענות החייב, מאחר והוא מסרב לשלם את חובו באופן סדרתי, חרף העובדה שניתנו נגדו בעבר שני פסקי דין.

 

בקומת הקרקע של הבניין מופעלת מספרה בדמי מפתח

 

עוד טענה הזוכה כי הבעלים של דירת הקרקע בבניין הוא הבניין עצמו, אשר משכיר בדמי מפתח את הנכס על מנת להפעיל בו מספרה, קרוב לארבעים שנה, וציינה כי התשלום בסך 100 שקלים, הינו עבור דמי שירותים לבניין.

 

במהלך הדיון התברר כי אין מחלוקת שהסכום המדובר לא שולם. החייב שילם לנציגות הבניין בשנת 2012, אך החל מאותה שנה, הפסיק לשלם, בטענה כי הועד לא מילא את תנאי ההסכם.

 

הרשם השתכנע כי מי שמחזיק במספרה, הוא אינו בעל הדירה, אלא דייר בדמי מפתח, על כן לא ניתן לקבוע כי הינו אחד מבעלי הדירות בבית המשותף כפי שנקבע בפסיקה.

 

כמו כן, החייב לא טען כי ישנם בעלי דירות נוספים, אשר משלמים סכומים שונים לנציגות הבית, או שלא משלמים כלל, מלבד מחזיק הדירה בדמי מפתח, שבה מופעלת מספרה במשך שנים רבות.

 

טענת פרעתי נדחתה מאחר והחייב לא הצליח להוכיח אותה

 

בנסיבות אלה קבע הרשם כי לא עלה בידי החייב להוכיח כי בעלי הדירות אינם משלמים סכום זהה. עוד קבע כי על פי פסק הדין, תליית דו"ח כספים על לוח המודעות בבניין, אינה מהווה תנאי לקיום התחייבות החייב לפי הסכמת הצדדים. על כן דחה הרשם את טענת פרעתי, ובנוסף חייב את הנאשם לשאת בהוצאות הזוכה בסך של 1,500 שקלים.

 

תיק מספר: 17-30974-13-7

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

מהי הערת אזהרה בהוצאה לפועל? כיצד מתמודדים עימה? מה עליכם לנקוט כנגד האזהרה מבחינת היותכם חייבים? 

בקשת התנגדות לביצוע שטר

קיבלת אזהרה? עומד להיפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל? הנך יכול להגיש בקשת התנגדות. פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר ... 

מהו חשבון מוגבל?

מהו חשבון מוגבל? מהו חשבון מוגבל חמור? האם ניתן לפתוח חשבון חדש? כיצד יש לבטל חשבון מוגבל?  

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בהוצאה לפועל

הזמן להגשת התנגדות לתיק הוצאה לפועל עבר. האם הכל אבוד? האם ניתן לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות? 

זכויות ערב

מהן זכויות ערב? מהן החובות המוטלות על הבנק? מהי חובת הגילוי? האם ניתן לקבל פטור מערבות? 

בירור עיכוב יציאה מן הארץ

היכן מבררים אודות תוקף צו עיכוב יציאה מהארץ? בתוך כמה זמן ביטול הצו מתעדכן במשטרת הגבולות? 

חוב משכנתא

כיצד ניתן להתמודד עם חוב משכנתא בהליכי ההוצאה לפועל? האם ניתן לשמור על הבית? 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ? מה עושים כנגד צו עיכוב יציאה מישראל? מהן האפשרויות העומדות לרשותו של החייב? 

פסק דין הצהרתי

מהי מהותו של פסק דין הצהרתי? האם ניתן לבקש פסק דין כגון דא במסגרת הכרזה על בעלות במיטלטלין? מהי משמעותו בהוצאה לפועל? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.