www.what2do.co.il

איתור תיקים בהוצאה לפועל, כיצד ניתן לקבל מידע על תיק פתוח?

דרגו את המאמר
  התקבלו 2 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

איתור תיקים בהוצאה לפועל, כיצד ניתן לקבל מידע על תיק פתוח?

כאשר נפתח נגד חייב תיק בהוצאה לפועל, הוא מקבל בדואר אזהרה שמחייבת אותו לשלם את החוב או לבצע מעשה כלשהו שבית משפט פסק כי עליו לעשות, בתוך פרק זמן קצוב ומוגבל. לאחר ביצוע תשלום מלוא החוב בתיק בלשכת ההוצאה לפועל או בבנק הדואר התיק נסגר באופן אוטומטי בתוך מספר ימים.

 

כאשר החייב אינו משלם את מלוא החוב בתיק, אך בגין אותו חלק נפתח נגדו הליך מסוים, כגון: עיקול, בקשה לצו מאסר, צו הבאה ועוד, לאחר ביצוע התשלום יבוטל ההליך המסוים הקשור לחוב, אך התיק יישאר פתוח.

 

אם ההליך לא בוטל מסיבה כלשהי, ניתן להגיש בקשה לביטול ההליך, כגון: בקשה לביטול עיקול, בקשה לביטול צו מאסר, בקשה לביטול צו הבאה עוד. כמו כן, הצדדים יכולים להגיע להסדר פשרה על תשלום החוב או חלק ממנו, ובמצב זה, הזוכה נדרש לדווח על ההסדר ללשכת ההוצאה לפועל, כדי שניתן יהיה לסגור את התיק.

 

קבלת מידע לחייב על תיקים פתוחים

 

מידע אישי ועדכני על תיקים בהוצאה לפועל, כגון יתרת חוב, החלטת הרשם, צבירת ריביות וכדומה, ניתן לקבל באמצעות מוקד השירות הטלפוני של רשות האכיפה והגבייה, או בשירותים עצמיים במענה האוטומטי במוקד הטלפוני, או באמצעות קבלת קהל בכל לשכות ההוצאה לפועל.

 

בקבלת קהל ניתן לקבל בכפוף להצגת מספר תעודת הזהות של החייב: תדפיס מסמכי פתיחה ואישור על סגירת תיקים, העתק מפרוטוקול דיון ומהחלטת רשם, תדפיס שאילתת של רשימת תיקים, תדפיס דף חשבון עבור כל חוב וקבלת שחזור ביטול הליך של צד ג'.

 

במוקד השירות הטלפוני ניתן להזמין ולקבל בדואר: אישור על סגירת תיק, העתק פרוטוקול דיון, החלטת רשם ותדפיס דף חשבון שאותו ניתן לקבל בפקס. באתר האינטרנט ניתן לקבל באמצעות סיסמה שניתנת בקבלת קהל או במוקד השירות הטלפוני: תדפיס מסמכי פתיחת תיק, החלטת רשם, תדפיס דף חשבון וקבלת שחזור ביטול הליך אצל כל צד ג' פרט לטאבו.

 

תיק בהוצאה לפועל נסגר באופן אוטומטי לאחר שהחייב פורע את מלוא החוב, ללא צורך בהגשת בקשה מיוחדת, או לאחר שהחייב ביצע את כל שנדרש לפי פסק הדין שבגינו נפתח התיק. במקרים מסוימים, רשאי הרשם לסגור את התיק עקב אי ביצוע פעולות לגביית החוב, או לאחר שהצדדים הגיעו להסכמה על סגירתו.

 

מידע לזוכה שפתח תיק בהוצאה לפועל

 

זוכה הוא מי שפותח תיק בהוצאה לפועל נגד אדם או גוף אחר, אשר ניתן לטובתו פסק דין או החלטה שיפוטית אחרת, או שהוא מחזיק בידו שטר, שיקים או משכנתא. לאחר פתיחת תיק, רשאי הזוכה לנקוט בהליכי הוצאה לפועל נגד החייב, כגון: צו עיכוב יציאה מהארץ, עיקול מקרקעין, עיקול ותפיסת רכב ועוד. מטרת ההליכים היא לסייע לזוכה לגבות את החוב, תוך הפעלת לחץ על החייב וזירוזו לשלם.

 

זוכה המעוניין לבדוק האם אדם שחייב לו כספים הוכרז על ידי הרשם כחייב מוגבל באמצעים, יכול לעשות זאת באתר האינטרנט של רשות האכיפה והגבייה, בהתאם לתקנה 36ב לתקנות ההוצאה לפועל. על פי תקנה זו, הזוכה רשאי להגיש שאילתא לקבלת מידע ממרשם החייבים המוגבלים באמצעים, ולברר את מועד ההכרזה והכרזת החייבים שהוכרזו על פי סעיף 69 לחוק הוצאה לפועל.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

מהי הערת אזהרה בהוצאה לפועל? כיצד מתמודדים עימה? מה עליכם לנקוט כנגד האזהרה מבחינת היותכם חייבים? 

בקשת התנגדות לביצוע שטר

קיבלת אזהרה? עומד להיפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל? הנך יכול להגיש בקשת התנגדות. פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר ... 

מהו חשבון מוגבל?

מהו חשבון מוגבל? מהו חשבון מוגבל חמור? האם ניתן לפתוח חשבון חדש? כיצד יש לבטל חשבון מוגבל?  

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בהוצאה לפועל

הזמן להגשת התנגדות לתיק הוצאה לפועל עבר. האם הכל אבוד? האם ניתן לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות? 

זכויות ערב

מהן זכויות ערב? מהן החובות המוטלות על הבנק? מהי חובת הגילוי? האם ניתן לקבל פטור מערבות? 

בירור עיכוב יציאה מן הארץ

היכן מבררים אודות תוקף צו עיכוב יציאה מהארץ? בתוך כמה זמן ביטול הצו מתעדכן במשטרת הגבולות? 

חוב משכנתא

כיצד ניתן להתמודד עם חוב משכנתא בהליכי ההוצאה לפועל? האם ניתן לשמור על הבית? 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ? מה עושים כנגד צו עיכוב יציאה מישראל? מהן האפשרויות העומדות לרשותו של החייב? 

פסק דין הצהרתי

מהי מהותו של פסק דין הצהרתי? האם ניתן לבקש פסק דין כגון דא במסגרת הכרזה על בעלות במיטלטלין? מהי משמעותו בהוצאה לפועל? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.