www.what2do.co.il

בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ לתושב חוץ

דרגו את המאמר

בקשה לביטול צו עיכוב יציאה מהארץ לתושב חוץ

חייב שנפתחו נגדו חמישה תיקים בהוצאה לפועל, וסך כל חובותיו עומדים על תשעה מיליון שקל, הגיש בקשה לבטל את צו עיכוב היציאה מהארץ שהוגש נגדו, בטענה כי הוא עזב את הארץ לצמיתות בשנת 2003 ומאז לא שב עוד לישראל, אלא הגיע ארצה במטרה לבקר את אביו החולה.

 

החייב, בשנות החמישים המאוחרות לחייו, מתגורר בפלורידה למעלה מעשר שנים, הוא נשוי לאזרחית אמריקאית ובזכות נישואיו השיג אזרחות אמריקאית. לדבריו, אין לו נכסים בישראל והוא אינו מנהל חשבון בנק בארץ.

 

לאחר הניתוח ברגל נאסר על החייב לטוס

 

לטענת החייב, הוא לא ברח מישראל, אלא יצא בכדי לעבור ניתוח ברגליו בחו"ל. בהמשך עבר אירוע לבבי וחל עליו איסור רפואי לטוס ארצה משך תקופה ממושכת. הוא הכיר את רעייתו שהינה אזרחית אמריקאית והשניים מתגוררים כעת בדירה שכורה.

 

עוד העיד כי לפני שנים ספורות נפגע בתאונת דרכים בארצות הברית, ונקבעה לו נכות מלאה. מאז התאונה הוא לא עובד. הוא מקבל קצבה מהביטוח הלאומי האמריקאי וסיוע מהורי רעייתו. החייב ביקש לבטל את צו הגבלת יציאתו מהארץ, מאחר והוא נדרש להגיע לארצות הברית לשם קבלת טיפולים רפואיים ולניהול ההליכים המשפטיים בעקבות התאונה.

 

החייב נמלט מהארץ לאחר שנפתח תיק איחוד

 

מנגד טען הזוכה, כי יש לדחות את הבקשה לביטול צו ההגבלה, מאחר והחייב נמלט מהארץ, לאור חובותיו הרבים, ואף לאחר שנפתח על שמו תיק איחוד. לדבריו, החייב יצא מהארץ בשנת 2003 לצורך טיפול רפואי, כאשר היה אזרח ישראלי. הוא שהה בחו"ל תקופה ממושכת, אך אין בשהייתו כדי לאפשר לו לטעון שהינו תושב חוץ, ובשל כך לטעון לחסינות מתשלום החובות.

 

עוד טען הזוכה, כי החייב אינו הציע הצעה כספית לסילוק חובותיו הכבדים, לרבות הפיצויים להם הוא זכאי מחברת הביטוח האמריקאי. הוא לא דיווח על מצבו הכלכלי, ועל הכנסותיו של רעייתו. לכן יש לדחות את בקשתו, או לחילופין, להתנות את הביטול בתשלום של 100,000 דולר.

 

רשמת ההוצאה לפועל בסניף חיפה, קבעה כי החייב ברח לחו"ל מנושיו ומחובותיו, ולא טרח לשוב במועד שנקבע לו על ידי הרשם, החייב לא פעל בתום לב, והתעלם לחלוטין מחובתו לפרוע את חובותיו, ואף מוטט את אחד מנושיו, עד להכרזתו כפושט רגל.

 

הרשמת דחתה את הטענה כי מצבו הרפואי והכלכלי של החייב לא אפשרו לו להסדיר החוב משך כל השנים, ולא אפשרו את שובו ארצה. ואף ציינה כי בתקופה זו, החייב לא טרח החייב לפרוע את החובות הכבדים, או ליצור קשר עם נושיו ולנסות להסדיר את חובותיו.

 

עוד הוסיפה כי בעת שהותו בחו"ל לפני התאונה הוא עבד והתפרנס למחייתו וכעת הוא מקבל קצבה חודשית, על כן הוא היה יכול לשלם לכל הפחות את צו התשלומים שנקבע לו במסגרת תיק האיחוד.

 

החייב רשאי לצאת מהארץ לתקופה מוגבלת תוך מתן ערבות

 

בסופו של דבר, קבעה הרשמת כי החייב רשאי לצאת מהארץ לתקופה מוגבלת בת חודשיים, לצורך קבלת טיפול רפואי בלבד. על מנת לממש את ההחלטה, החייב נדרש להציג אישורים רפואיים רלוונטיים, המעידים על הטיפולים הנחוצים ולהמציא ערבות בנקאית בסך של 300,000 שקל.

 

02-15301-01-5 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

מהי הערת אזהרה בהוצאה לפועל? כיצד מתמודדים עימה? מה עליכם לנקוט כנגד האזהרה מבחינת היותכם חייבים? 

בקשת התנגדות לביצוע שטר

קיבלת אזהרה? עומד להיפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל? הנך יכול להגיש בקשת התנגדות. פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר ... 

מהו חשבון מוגבל?

מהו חשבון מוגבל? מהו חשבון מוגבל חמור? האם ניתן לפתוח חשבון חדש? כיצד יש לבטל חשבון מוגבל?  

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בהוצאה לפועל

הזמן להגשת התנגדות לתיק הוצאה לפועל עבר. האם הכל אבוד? האם ניתן לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות? 

זכויות ערב

מהן זכויות ערב? מהן החובות המוטלות על הבנק? מהי חובת הגילוי? האם ניתן לקבל פטור מערבות? 

בירור עיכוב יציאה מן הארץ

היכן מבררים אודות תוקף צו עיכוב יציאה מהארץ? בתוך כמה זמן ביטול הצו מתעדכן במשטרת הגבולות? 

חוב משכנתא

כיצד ניתן להתמודד עם חוב משכנתא בהליכי ההוצאה לפועל? האם ניתן לשמור על הבית? 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ? מה עושים כנגד צו עיכוב יציאה מישראל? מהן האפשרויות העומדות לרשותו של החייב? 

פסק דין הצהרתי

מהי מהותו של פסק דין הצהרתי? האם ניתן לבקש פסק דין כגון דא במסגרת הכרזה על בעלות במיטלטלין? מהי משמעותו בהוצאה לפועל? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.