www.what2do.co.il

מבצע חוב סוף להפחתת תוספות פיגור על קנסות פליליים ומנהליים

דרגו את המאמר

מבצע חוב סוף להפחתת תוספות פיגור על קנסות פליליים ומנהליים

החל מחודש נובמבר 2016 רשות האכיפה והגבייה יוצאת למבצע בן ארבע חודשים להפחתת חובות שהתווספו על קנסות פליליים ומנהליים, המבצע אמור להימשך 120 ימים ולהסתיים בחודש פברואר 2017.

 

המבצע נועד לתת הזדמנות לחייבים לסלק את חובותיהם המצטברים אשר תופחים לסכומי עתק יחד עם ריבית פיגורים, בשאיפה שתשלום החוב ימנע נקיטת הליכי גבייה, הוצאות ותוספת פיגורים עתידית.

 

במהלך תקופה זו, המרכז לגביית קנסות מאפשר לחייבים לשלם את חובותיהם תוך הפחתה בנטל תוספת הפיגור שהתווספה ובכך לפתוח דף חדש בחייהם ולצאת לדרך כלכלית חדשה. במסגרת המבצע, חייבים בהוצאה לפועל שנפתח נגדם תיק על קנסות פליליים ומנהליים, זוכים להנחה משמעותית של 40% מגובה החוב העדכני, בתנאי שההנחה לא תביא לפגיעה בקרן החוב.

 

חוב עדכני הוא קנס הנגבה על ידי המרכז לגביית קנסות, אגרות והוצאות עם תוספת הפיגור וההוצאות שהצטברו עד יום תחילתו של המבצע. במהלך תקופה זו יופחת מהחוב העדכני לגבי קנס שהמועד לתשלומו הוא עד יום התחילה. כמו כן, הרשות מאפשרת לחייבים לחלק את הקנסות לתשלומים כמספר החודשים שנותרו עד לסיום המבצע. את הקנסות ניתן לשלם במזומן בסניף דואר, לאחר הצגת תעודה מזהה, או בכרטיס אשראי, באתר האינטרנט של רשות האכיפה והגבייה.

 

המבצע נוגע לחובות עבור משרדי הממשלה ורשויות השלטון, כולל דוחות משטרה, קנסות בית משפט לתעבורה, וקנסות בית משפט בהליך פלילי. עם זאת הוא לא חל על קנסות הנגבים על ידי הרשויות המקומיות בשל נוהל מיוחד החל עליהם, ולא חל על קנסות הנגבים על ידי רשות המסים.

 

לדברי שרת המשפטים, איילת שקד, שקידמה את הצעת החוק, במבצע זה כל הצדדים יוצאים נשכרים, מכיוון שהוא תורם הן לחייבים שזכאים להפחתת תוספות הפיגור על חובות בהוצאה לפועל, והן לקופת המדינה, אשר תקבל את הכספים המגיעים לה, ואף צפוי שחובות רבים שלא נפרעו עד כה, ישולמו על ידי החייבים ויובילו לסגירת תיקים.


מהן סמכויות המרכז לגביית קנסות?

 

בשנת 1995, הוקם המרכז לגביית קנסות אשר פועל מתוקף חוק המרכז לגביית קנסות. המרכז מוסמך לגבות קנסות שהטיל בית משפט, קנסות מנהליים, קנסות ברירות משפט, אגרות בתי משפט שלא שולמו והוצאות לטובת המדינה, אולם הוא לא מטפל בדוחות חניה עירוניים.

 

המרכז לגביית קנסות אגרות והוצאות רשאי לקבוע הליכים שיש לנקוט נגד החייב המצוי בהליכי הוצאה לפועל לשם גביית חוב, כולל הטלת עיקולים ותפיסת מיטלטלין. הוא רשאי לפרוס את החוב לתשלומים, או לדחות תשלום חוב אם שוכנע כי היו סיבות סבירות לאי תשלום החוב, והוא יכול לדרוש מגוף ציבורי מידע על החייב או נכסיו.

 

המרכז לגביית קנסות מוסמך לפנות לבית המשפט למינוי כונס נכסים על נכסי חייב, לצוות על עיכוב יציאה מהארץ של החייב ולפטור את החייב מתשלום חוב אזרחי בסך של עד 20,000 שקלים בנסיבות המצדיקות פטור.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

מהי הערת אזהרה בהוצאה לפועל? כיצד מתמודדים עימה? מה עליכם לנקוט כנגד האזהרה מבחינת היותכם חייבים? 

בקשת התנגדות לביצוע שטר

קיבלת אזהרה? עומד להיפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל? הנך יכול להגיש בקשת התנגדות. פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר ... 

מהו חשבון מוגבל?

מהו חשבון מוגבל? מהו חשבון מוגבל חמור? האם ניתן לפתוח חשבון חדש? כיצד יש לבטל חשבון מוגבל?  

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בהוצאה לפועל

הזמן להגשת התנגדות לתיק הוצאה לפועל עבר. האם הכל אבוד? האם ניתן לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות? 

זכויות ערב

מהן זכויות ערב? מהן החובות המוטלות על הבנק? מהי חובת הגילוי? האם ניתן לקבל פטור מערבות? 

בירור עיכוב יציאה מן הארץ

היכן מבררים אודות תוקף צו עיכוב יציאה מהארץ? בתוך כמה זמן ביטול הצו מתעדכן במשטרת הגבולות? 

חוב משכנתא

כיצד ניתן להתמודד עם חוב משכנתא בהליכי ההוצאה לפועל? האם ניתן לשמור על הבית? 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ? מה עושים כנגד צו עיכוב יציאה מישראל? מהן האפשרויות העומדות לרשותו של החייב? 

פסק דין הצהרתי

מהי מהותו של פסק דין הצהרתי? האם ניתן לבקש פסק דין כגון דא במסגרת הכרזה על בעלות במיטלטלין? מהי משמעותו בהוצאה לפועל? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.