www.what2do.co.il

הפטר בהוצאה לפועל לחייב מוגבל באמצעים

דרגו את המאמר
  התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

הפטר בהוצאה לפועל לחייב מוגבל באמצעים

צו הפטר לחייב מוגבל באמצעים בהוצאה לפועל ניתן על ידי הרשם, ללא פנייה להליך פשיטת רגל. הצו פוטר את החייב מחובותיו, ומאפשר לו לפתוח דף חדש בחייו הכלכליים, מלבד מחיקת חובות מסוימים, הכוללים: קנסות, חוב מזונות, חוב שנוצר במרמה, משכנתא ודמי נזק בלתי קצובים.

 

צו הפטר פוטר חייב מוגבל באמצעים מחובותיו, ומביא למחיקת רישומו ממרשם החייבים המוגבלים. כדי לקבל צו הפטר החייב נדרש לעמוד בתנאים מסוימים ולהגיש ללשכת ההוצאה לפועל בקשה למתן הפטר. בקשה לפי הליך זה ניתן להגיש עד לתחילת חודש ספטמבר 2018 בלבד


מהם התנאים לקבלת הפטר?

 

בקשה למתן צו הפטר בהוצאה לפועל רשאי להגיש חייב שהוכרז כמוגבל באמצעים במשך לפחות ארבע שנים ברצף, כאשר סך כל חובותיו בעת הגשת הבקשה אינו עולה על 800,000 שקלים, והחוב לכל אחד מהזוכים אינו גבוה מסך של 400,000 שקלים.

 

בנוסף לכך, הבקשה למתן הפטר יכולה להיות מוגשת רק כאשר לחייב אין נכסים הניתנים לעיקול או מכירה, והוא עמד בצו התשלומים שניתן לו בשלוש השנים שקדמו להגשת הבקשה, או במקרים מיוחדים, אם לא עמד בצו התשלומים בשל הרעה משמעותית במצבו הכלכלי, שאינה נובעת מחוסר תום לב, או בנסיבות חריגות אחרות, וכאשר לא מתנהל הליך פשיטת רגל.

 

באילו מקרים לא ניתן לקבל הפטר?

 

רשם ההוצאה לפועל עלול לדחות את הבקשה, אם הוא סבור כי מתן ההפטר יגרום לפגיעה כלכלית קשה בנושה אחד או יותר, זאת על פי גובה החוב, סך התשלום החודשי שמשולם עבור הנושה ומצבו הכלכלי של הנושה.

 

אם החייב הוכרז פושט רגל במהלך חמש השנים שקדמו להגשת הבקשה למתן הפטר, או אם החוב לנושה אחד הוא גבוה מסך של 400,000 שקלים, או אם החייב התנהל בחוסר תום לב לצורך ניצול ההליך לרעה, רשם ההוצאה לפועל ידחה את הבקשה ולא יפתח את התיק במסלול הפטר.


כיצד להגיש בקשה למתן הפטר?

 

מסלול הפטר קיים בלשכות הוצאה לפועל בבאר שבע, ירושלים, קריות, נצרת, תל אביב ונתניה. חייב שעומד בתנאים להגשת הבקשה נדרש לזמן תור להגשת הבקשה בלשכה שבה פועל המסלול והיא שייכת למחוז שבו מתנהל תיק האיחוד שלו.

 

את הבקשה יש להגיש על גבי טופס מיוחד לקבלת צו הפטר לפי חוק ההוצאה לפועל, ולצרף תצהיר חתום על ידי עורך דין או פקיד הוצאה לפועל, כתב ויתור על סודיות, העתק מחקירת יכולת ומההחלטה על הכרזתו כחייב מוגבל באמצעים, וגם מסמכים נוספים המפורטים בטופס, כגון: תלושי שכר, תדפיסי חשבונות בנק וכדומה.

 

פתיחת תיק במסלול הפטר

 

לאחר שהוגשה הבקשה יחליט רשם ההוצאה לפועל האם לפתוח תיק במסלול הפטר או לדחות אותה. החלטת הרשם תישלח בדואר תוך 45 ימים ממועד הגשתה אל החייב. במידה והתקבלה, בתוך 30 ימים תפורסם הודעה ברשומות על פתיחת תיק ההפטר, ובתוך 10 ימים תישלח הודעה אישית לכל הנושים המעורבים, אשר רשאים להגיש את התנגדותם.

 

לאחר מכן, רשם ההוצאה לפועל עורך דיון וחקירת יכולת לחייב, ועל סמך הדיון והתנאים הקבועים בחוק מחליט אם להעניק צו הפטר, המוחק את חובותיו. במקרה של דחיית הבקשה, התיקים בהוצאה לפועל יישארו פעילים ועל החייב להמשיך ולשלם את הסכומים שנקבעו בצו התשלומים.

 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

מהי הערת אזהרה בהוצאה לפועל? כיצד מתמודדים עימה? מה עליכם לנקוט כנגד האזהרה מבחינת היותכם חייבים? 

בקשת התנגדות לביצוע שטר

קיבלת אזהרה? עומד להיפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל? הנך יכול להגיש בקשת התנגדות. פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר ... 

מהו חשבון מוגבל?

מהו חשבון מוגבל? מהו חשבון מוגבל חמור? האם ניתן לפתוח חשבון חדש? כיצד יש לבטל חשבון מוגבל?  

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בהוצאה לפועל

הזמן להגשת התנגדות לתיק הוצאה לפועל עבר. האם הכל אבוד? האם ניתן לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות? 

זכויות ערב

מהן זכויות ערב? מהן החובות המוטלות על הבנק? מהי חובת הגילוי? האם ניתן לקבל פטור מערבות? 

בירור עיכוב יציאה מן הארץ

היכן מבררים אודות תוקף צו עיכוב יציאה מהארץ? בתוך כמה זמן ביטול הצו מתעדכן במשטרת הגבולות? 

חוב משכנתא

כיצד ניתן להתמודד עם חוב משכנתא בהליכי ההוצאה לפועל? האם ניתן לשמור על הבית? 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ? מה עושים כנגד צו עיכוב יציאה מישראל? מהן האפשרויות העומדות לרשותו של החייב? 

פסק דין הצהרתי

מהי מהותו של פסק דין הצהרתי? האם ניתן לבקש פסק דין כגון דא במסגרת הכרזה על בעלות במיטלטלין? מהי משמעותו בהוצאה לפועל? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.