www.what2do.co.il

בעלת דירה הגישה בקשה לביצוע שטר חוב בגין נזקים שהותיר השוכר בנכס

דרגו את המאמר

בעלת דירה הגישה בקשה לביצוע שטר חוב בגין נזקים שהותיר השוכר בנכס

בעלת דירה בחיפה הגישה במסגרת הליכי הוצאה לפועל בקשה בפני בית משפט השלום בחיפה לביצוע שיק על סך 22,690 שקלים בחתימת השוכר, בטענה כי הוא גרם לנזקים רבים בדירה. מנגד הגיש הנתבע התנגדות לביצוע שטר, וטען כי הוא קיבל את הדירה עם שורה של ליקויים ותקלות, והוא אינו אחראי לתשלום הנזקים.

 

בחודש אפריל 2010, נקשרו הצדדים בהסכם שכירות, לפיו שכר החייב מן התובעת דירת מגורים בחיפה, ובמסגרת ההסכם נמסר לתובעת שיק בטחון, שהיה ריק. בתום החוזה התובעת מילאה את השיק בסכום של 22,690 שקלים. עוד נקבע כי בהסכם כי היתה קיימת אופציה להארכת תקופת השכירות, ולאחר שהשוכר מימש את האופציה לשנה נוספת, הוא ביקש לפנות את הדירה.

 

בדירה היו ליקויים רבים טרם עבר השוכר להתגורר בה

 

השוכר התנגד לביצוע השטר, בטענה כי הדירה שהושכרה היתה מלכתחילה משופעת בליקויים רבים, והיו בה תקלות שונות שנבעו ממצבה ומפגמיה. בשל כך נגרמה לו ולחברתו שהתגוררה עמו עגמת נפש רבה, והם בסופו של דבר נאלצו למצוא מקום מגורים אחר.

 

בסוף חודש מאי 2012, כאשר הסתיימה תקופת ההארכה, השוכר הודיע לבעלת הבית על רצונו לפנות את הדירה, אולם לדבריו, היא התחמקה ממנו, והוא מסר בלית ברירה את מפתחות הדירה לאחד השכנים בבניין, בתאום עם משרד התיווך המטפל בנכס.

 

לאחר שפינה הדייר את הדירה, טענה התובעת כי הוא הותיר אחריו שורה נרחבת של ליקויים, והיא נדהמה למראה הנזקים הרבים שנשארו בה. על כן היא הזמינה שמאי שיאמוד את הנזק. על פי חוות דעתו המקצועית, שהתייחסה רק לליקויים שאין מקורם בבלאי שימוש רגיל, היא מילאה את סכום שיק הביטחון שמסר לה הדייר, ובנסיבות אלה הגישה בקשה לביצוע שטר חוב.

 

הדייר ראה את הדירה לפני שחתם על החוזה, ומצא כי היא מתאימה לצרכיו

 

עוד ציינה בעלת הדירה כי טענותיו של הדייר בנוגע לליקויים הרבים בנכס, אינן מתיישבות עם הצהרותיו בהסכם השכירות, בהן מסר כי הנכס ראוי למגורים, וגם עם הסכמתו להאריך את תקופת השכירות, ושהותו בדירה בתקופה בת שנתיים.

 

לדבריה, הדייר השאיר על דעת עצמו את המפתחות אצל שכן, והפינוי נעשה באורח חד צדדי, כאשר הוא התחמק ממנה, ולא להיפך. והוא זה שנמנע מלהיפגש עמה כדי לבדוק את מצב הדירה טרם הפינוי.

 

התובעת הציגה בפני בית המשפט מכתב ששלחה אליה אמו של השוכר בתחילת שנת 2012, בו היא פירטה את התקלות שנמצאו בדירה. בנוסף הציגה את התגובה ששלח לה מיופה כוחה מטעם סוכנות התיווך, בו הודה כי אכן היו נזקים בדירה, והם טופלו על ידו בשקידה ראויה.

 

בית המשפט קיבל את התביעה למימוש שטר חוב

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, ועיון מעמיק בראיות השונות, קבע בית המשפט כי יש לקבל את הבקשה של הזוכה לביצוע שטר חוב בסכום של 22,690 שקלים, בצירוף ריבית והפרשי הצמדה כדין, ובנוסף חייב את הנתבע בסך של 5,000 שקלים עבור הוצאות משפט. במידה והסכום לא ישולם תוך 30 ימים, התיק יוחזר ללשכת ההוצאה לפועל בחיפה לחידוש ההליכים.

 

תא"מ 53972-10-12 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

מהם התנאים למתן פסק דין הצהרתי?

וכדי שהשופט יוכל לשקול את הנסיבות, הוא זכאי לדעת, לשם מה נתבקש ליתן את ההצהרה, שלא יתן אותה סתם באויר... 

עיזבון עם חובות בהליך הוצאה לפועל

האם לאחר מותו של החייב, זכאים יורשיו לעיזבונו או שמא עליהם לשלם את חובותיו? 

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה יוכל כאמור להיות מוצא כנגד החייב רק כאשר הנושה ביקש זאת מראש ההוצאה לפועל... 

שלילת רישיון על ידי לשכת ההוצאה לפועל - אימתי?

מהי הרפורמה בחוק ההוצאה לפועל? אימתי ניתן לשלול רישיון נהיגה של חייב על ידי ההוצאה לפועל? האם אפשר להתנגד לשלילת הרישיון? 

אגרות הוצאה לפועל

הודעת ההוצאה לפועל (אגרות, שכר והוצאות) התשס"ח - 2008 ... 

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

האם ניתן לאתר חייבים בהוצאה לפועל? מהם שירותי איתור חייבים והאם הם יעילים? כיצד עושים זאת נכון? 

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

איך מגישים בקשת ביצוע בהוצאה לפועל? איך לפתוח תיק? כיצד פותחים בהליכי הוצאה לפועל? 

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל?

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל? על מה חשוב להקפיד בעת פתיחת תיק בהוצאה לפועל? 

נקיטת הליכים בהוצאה לפועל

אילו הליכים אפשר לנקוט במסגרת הליכי הוצאה לפועל? מהי נקיטת הליכים בהוצאה לפועל כנגד החייב? תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.