www.what2do.co.il

איחוד תיקים

דרגו את המאמר
  התקבלו 3 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

איחוד תיקים

חייב אשר איננו מסוגל לשלם חוב פסוק במלואו או בשיעורים אשר נקבעו לו, רשאי להגיש לראש ההוצאה לפועל בקשה לצו תשלומים בתוך 20 ימים ממועד בו הומצאה לו האזהרה אודות פתיחת התיק כנגדו. בקשת חייב לצו תשלומים דורשת למעשה שינוי בתשלום החודשי הפסוק בחוב וזאת על מנת שהחייב יוכל לעמוד בו.


בקשה זו צריכה להיות מוגשת בתוספת נימוק הזוכה לתמיכה במסמכים רלבנטיים. לדוגמא, החייב יכול לטעון למצב כלכלי קשה ולהציג תדפיסי חשבון בנק ו/או הוכחות שונות בדבר חובות מסוימים. כמו כן, חייבים רבים טוענים כי הם אינם יכולים לשאת בתשלום באופן שנקבע בגין מצב בריאותי. בסיטואציות כגון דא, שומה על החייב להציג מסמכים רפואיים המאששים טענותיו.


במסגרת בקשה זו, יש לצרף גם פירוט אודות הכנסות וחובות, לא רק של החייב אלא גם של בן זוגו, ילדיו הקטינים, ילדיו הבגירים אשר חיים עימו, חברות בשליטתו, נכסים בבעלותו וכדומה. בנוסף, חייב המגיש בקשה כאמור צריך לחתום גם על כתב ויתור סודיות. חתימה זו מאפשרת לראש ההוצאה לפועל לערוך בעצמו בירורים שונים אודות מקורות הכנסתו של החייב.


חשוב להדגיש כי לשכת ההוצאה לפועל איננה מקבלת בקשות מסוג זה אשר אינן מוגשות עם המסמכים והנימוקים המדוברים. אי לכך, מומלץ לפנות לעורך דין העוסק בתחום וזאת על מנת שלא "ליפול" מבחינת אופרטיבית ולוגיסטית. לאחר הגשת הבקשה, המוציא לפועל שולח הודעה בדבר הגשתה לזוכה, ובה הוא מפרט את תמצית תוכנה של הבקשה.


איך מתקבלת החלטה?


ראש ההוצאה לפועל רשאי לאשר או לדחות בקשה לצו תשלומים, וזאת לאחר עיון ובדיקה של המסמכים שצורפו לה. כמו כן, ראש ההוצאה לפועל רשאי לדרוש מהחייב להציג בפניו מסמכים נוספים או לזמנו לחקירת יכולת (במעמד הנושה-הזוכה). במידה וניתן לחייב צו תשלומים, האחרון חייב לעמוד בתשלום החודשי. הפרת צו התשלומים עלולה לגרור סנקציות שונות כנגד החייב לרבות עיקולים ומאסרים. במידה והזוכה מסכים לקבל את בקשתו של החייב, הוא מעביר את ההסכמה לראש ההוצאה לפועל וזה יוכל לאשר אותה או לדחותה. הסכמה כגון דה, לאחר אישורה, דינה כדין צו תשלומים.
 

שינוי צו תשלומים


ישנם חייבים אשר ניתן כנגדם צו תשלומים אך הם רואים שהם אינם מסוגלים לשאת בתשלום. במקרים כגון דא, החייב רשאי לבקש מראש ההוצאה לפועל לשנות את צו התשלומים. החוק קובע כי במידה וחל שינוי ביכולתו של החייב לשאת בתשלומים, שומה עליו להודיע על כך לרשם ההוצאה לפועל "בהקדם האפשרי". רשם ההוצאה לפועל רשאי לאשר את הבקשה וזאת כאשר מדובר בשינוי של מה בכך.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 


מאמרים נוספים בתחום

צו עיכוב יציאה מהארץ בהוצאה לפועל במעמד צד אחד

אימתי יוצא צו עיכוב יציאה מהארץ כנגד חייב בהליכי הוצאה לפועל? מה בין הזכות לחופש תנועה לבין זכויותיהם של הנושים? 

שיקים בהוצאה לפועל

כיצד מתמודדים עם שיקים חוזרים בהליכי הוצאה לפועל? האם ניתן לנקוט בהליכים כנגד החייב? מה ההגנה מפני תיק הוצאה לפועל בעקבות שיק שחזר בתום לב? 

לשכת ההוצאה לפועל הקרובה למגוריך

כאן תמצאו טלפונים למקרי חירום כולל טלפונים ניידים של בעלי תפקידים, שעות פעילות כתובות ועוד ...  

תיקון 29 לחוק ההוצאה לפועל

תיקון 29 לחוק ההוצאה לפועל

סעיף 77א לחוק ההוצל"פ, אשר נכנס לתוקפו בימים אלה, במסגרת תיקון 29 לחוק ההוצל"פ, קובע ... 

הוצאה לפועל - גבייה בהליך מזורז

ביום ראשון, 2 באוגוסט, ייכנס לתוקפו פרק א1 לחוק ההוצאה לפועל שעניינו הוצאה לפועל במסלול "מקוצר". 

תקנות סדר הדין האזרחי, תשמ'ד - 1984

תוכן תקנות סדר הדין האזרחי, תשמ'ד - 1984... 

מהי ריבית פיגורים?

מהי ריבית פיגורים? מתי מתחיל מרוץ ריבית הפיגורים? האם ניתן לעכב או להוריד אותה? קראו עוד... 

מהו חשבון מוגבל?

מהו חשבון מוגבל? מהו חשבון מוגבל חמור? האם ניתן לפתוח חשבון חדש? כיצד יש לבטל חשבון מוגבל?  

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

עיקול לפני מתן אזהרה

פעמים רבות נדרשים זוכים ונושים לפנות ללשכה להוצאה לפועל על מנת שתסייע עבורם בגביית חוב העומד לזכותם... המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.