www.what2do.co.il

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

דרגו את המאמר
  התקבלו 8 דירוגים בציון ממוצע: 4.7 מתוך 5

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

אדם אשר מחזיק בידיו שטר שלא נפרע, או פסק דין שלא קוים, יכול לבחון אפשרות של נקיטה בהליכי הוצאה לפועל. במקרים רבים, הליכי הוצאה לפועל, על הכלים השונים המקופלים בהם, יוכלו לסייע בגביית החוב ביעילות ובמהירות. הליכים אלה מתחילים עם פתיחת תיק בהוצאה לפועל. תיק זה יכול להיות כנגד אדם פרטי, חברה, תאגיד, איש ציבור וכדומה. כמו כן, ישנם מספר סוגים של חובות היושבים בבסיס הליכי ההוצאה לפועל. ואכן, פתיחת תיק בהוצל"פ משתנה בהתאם לסוג החוב העומד על הפרק.


פתיחת תיק בהוצאה לפועל בגין פסק דין חלוט - הגעה ללשכת ההוצאה לפועל והגשת בקשה בצירוף המסמכים שלהלן: פסק דין מקורי (או פסק דין נאמן למקור) וטופס הבקשה לביצוע (טופס 802). זוכה אשר מיוצג על ידי עורך דין נדרש גם לצרף ייפוי כוח. כמו כן, עליו לשאת בתשלום אגרה בגובה של אחוז מהחוב, ולא פחות מ-109 ₪.


פתיחת תיק הוצאה לפועל בגין שטר - פתיחת תיק בהוצאה לפועל בעקבות המחאות או שטרות (בשפה פשוטה - שיקים חוזרים) נעשית באופן הבא. ראשית, יש להגיע ללשכת ההוצאה לפועל ביחד עם ההמחאה המקורית ועותק מצולם של שני צדדיה. שנית, אם הזוכה מיוצג על ידי עורך דין, עליו לצרף ייפוי כוח מטעמו לטובת עורך הדין. שלישית, יש לשלם אגרה בשיעור של 1.25% מגובה החוב המעודכן ולפחות 176 ₪ (סכום אשר יכול להתעדכן מעת לעת). חשוב להדגיש כי במידה ומדובר בתיק שעניינו שטר, הזוכה חייב לבייל את השטר בהתאם לגובהו (ניתן להתעדכן לגבי הביול במזכירות ההוצאה לפועל).


פתיחת תיק מזונות - חוב מזונות הינו חוב חודשי אשר אבי הילדים צריך לשלם מדי חודש על פי פסק דין חלוט שניתן בבית הדין הרבני או בבית המשפט לענייני משפחה. אי תשלום חוב מזונות עלול לגרור פתיחת תיק בהוצאה לפועל. תיק מזונות נפתח בהוצאה לפועל באופן הבא - טופס 807 לחישוב קרנות, טופס 804 (בקשה לביצוע), פסק דין מקורי (או פסק דין נאמן למקור), ייפוי כוח (כאשר הזוכה מיוצג על ידי עורך דין מטעמו) ואישור מטעם המוסד לביטוח לאומי אודות סכומים אשר התקבלו (אם התקבלו) בגין חוב המזונות.


פתיחת תיק פסק דין סכום קצוב (תובענה) - מדובר בתיק אשר נפתח בגין פסק דין קצוב אשר איננו גבוה מ-50,000 שקלים. תיק זה נפתח על בסיס הגשת בקשה לפי טופס 868, צירוף ראיה אודות סכום החוב (ראיה כתובה וברורה כגון הסכם או חוזה), כתב תביעה אשר הוגש בגין סכום קצוב, העתק התראה אשר נשלח לחייב ואישור כי חלפו 30 ימים ממועד שליחת האזהרה. במידה והתיק נפתח על ידי עורך דין מטעם הזוכה, על האחרון לצרף גם ייפוי כוח.


פתיחת תיק צו עשה - זוכה רשאי לפתוח תיק במסגרת בקשה למתן צו עשה. לדוגמא, החזרת כספים לחשבון בנק או פינוי מקרקעין. במקרים כגון דא, התיק ייפתח על ידי מילוי טופס בקשה לביצוע (803), הצגת פסק דין מאושר ומקורי (לחלופין - נאמן למקור) וייפוי כוח לטובתו של עורך הדין של הזוכה במידה והאחרון מיוצג. יודגש כי מדובר בתיק ובו יכולים להתנהל הליכים משפטיים מורכבים. אי לכך, ייצוג משפטי בהחלט יכול להיות משמעותי מבחינת הצדדים במקרה כדלקמן.


פתיחת תיק משכנתא/משכון - תיק נוסף אשר ניתן לפתוח בהוצאה לפועל הינו תיק בעבור מימוש משכנתא או משכון. לדוגמא, החייב נתון בחובות והזוכה מעוניין לממש את הזכות הנתונה לו על נכס של האחרון מכוח משכון שנחתם בין הצדדים. טופס הביצוע לבקשה כגון דא הינו טופס 805 בלשכת ההוצאה לפועל. לאחר מכן, יש לצרף תצהיר המאמת את עובדות המקרה, שטר המשכון/המשכנתא (או כל העתק מאושר) וייפוי כוח כאשר עסקינן בזוכה המיוצג על ידי עורך דין.

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

מהם התנאים למתן פסק דין הצהרתי?

וכדי שהשופט יוכל לשקול את הנסיבות, הוא זכאי לדעת, לשם מה נתבקש ליתן את ההצהרה, שלא יתן אותה סתם באויר... 

עיזבון עם חובות בהליך הוצאה לפועל

האם לאחר מותו של החייב, זכאים יורשיו לעיזבונו או שמא עליהם לשלם את חובותיו? 

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה יוכל כאמור להיות מוצא כנגד החייב רק כאשר הנושה ביקש זאת מראש ההוצאה לפועל... 

שלילת רישיון על ידי לשכת ההוצאה לפועל - אימתי?

מהי הרפורמה בחוק ההוצאה לפועל? אימתי ניתן לשלול רישיון נהיגה של חייב על ידי ההוצאה לפועל? האם אפשר להתנגד לשלילת הרישיון? 

אגרות הוצאה לפועל

הודעת ההוצאה לפועל (אגרות, שכר והוצאות) התשס"ח - 2008 ... 

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

האם ניתן לאתר חייבים בהוצאה לפועל? מהם שירותי איתור חייבים והאם הם יעילים? כיצד עושים זאת נכון? 

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

איך מגישים בקשת ביצוע בהוצאה לפועל? איך לפתוח תיק? כיצד פותחים בהליכי הוצאה לפועל? 

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל?

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל? על מה חשוב להקפיד בעת פתיחת תיק בהוצאה לפועל? 

נקיטת הליכים בהוצאה לפועל

אילו הליכים אפשר לנקוט במסגרת הליכי הוצאה לפועל? מהי נקיטת הליכים בהוצאה לפועל כנגד החייב? תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.