www.what2do.co.il

כיצד מכריע בית המשפט מי אחראי לפירעון חוב כאשר אין חשבוניות מסודרת?

דרגו את המאמר

כיצד מכריע בית המשפט מי אחראי לפירעון חוב כאשר אין חשבוניות מסודרת?

חברת הסעות הגישה תביעה על סכום קצוב במסגרת הוצאה לפועל בגין חוב עבור שירותי הסעות לילדים במסגרת פעילות ספורט שהופעלה על ידי עמותה, כאשר מי שהזמין את ההסעות היה מאמן הקבוצה שפעלה בעמותה. בית משפט השלום באשקלון נדרש להכריע האם נותר חוב כלפי התובעת ומי מהנתבעים אחראי לפירעונו, העמותה או המאמן.

 

התובעת פתחה תיק בהוצאה לפועל והגישה בקשה לביצוע תביעה על סכום קצוב בסך 44,030 שקלים, בטענה כי בין השנים 2010 – 2011 סיפקה הסעות לילדים למשחקי כדורגל. התביעה הוגשה נגד העמותה ונגד המאמן מתוקף היותו ערב לעמותה.

 

מנהל העמותה טען כי הודיע על הפסקת ההזמנות ושילם את יתרת החוב

 

החייבים התנגדו לתביעה והגישו בנפרד שתי התנגדויות שאוחדו לתיק אחד. מנהל העמותה טען כי הוא הקים את החברה אשר לא היתה פעילה ותפקידו של המאמן היה לתאם את לוח הזמנים לשירותי הסעות למשחקים. עוד טען כי בחודש מאי 2010 הוא מסר לחברת ההסעות הודעה כי לא מוזמנים עוד שירותים ובאותו מעמד הסדיר את כל החובות.

 

המאמן טען כי פעל בעמותה בהתנדבות כמרכז פעילות הכדורסל, לכן אין כל עילה אישית נגדו ואף המכתב עליו חתם אינו בגדר ערבות, אלא אישור על ביצוע ההסעות שהזמינה העמותה להסעת הילדים.

 

עוד ציין כי בסוף שנת 2010, הודיע לו המנהל כי העמותה לא תוכל להפעיל יותר את ענף הכדורסל, ועקב כך מתבצע הליך להעברת הפעילות לעמותה אחרת. המאמן טען כי שילם 3,000 שקלים על חשבון נסיעות עתידיות של העמותה החדשה שתכנן לפתוח, ואף טען כי חתם במועד זה על קבלת מכתב מבלי לאשר את תוכנו.

 

מטעם הזוכה העיד אחד ממנהלי חברת ההסעות וטען כי התקשר עם המאמן בהסכם למתן שירותי הסעות, ובמשך כשנתיים, המאמן הזמין הסעות ודאג לשלם בגינן. בנוסף העידו שני נהגים אשר ביצעו את הנסיעות בפועל, אולם מעדותם עלה כי הם אינם יכולים לאשר את היקף הנסיעות, או מי הגורם שאחראי על התשלום.

 

לא ניתן לחייב את העמותה מאחר שלא הוצגו חשבוניות מסודרות

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, הגיע בית המשפט למסקנה כי התובעת לא התנהלה בצורה מסודרת, מאחר שהיא לא הציגה חשבוניות מסודרות, והנפיקה אותן זמן רב לאחר ההזמנה, ואף הסתמכה על הבטחות שניתנו בעל פה, לכן קבע כי לא ניתן לקבל את מסמכיה כראיה לאמיתות הדברים וכדי לחייב את העמותה בתשלום נוסף.

 

עוד קבע כי בחודש מאי 2010, העמותה הפסיקה להזמין הסעות, אולם המאמן אשר פתח עמותה חדשה על שמו המשיך להזמין הסעות ואף דאג לתשלום חלקי על חשבון חלק מההסעות שהזמין לפיכך הוא אחראי לפירעון התשלום בגין הסעות אלו.

 

בסופו של דבר חייב בית המשפט את העמותה לשלם לתובעת סך של 1,050 שקלים, ודחה את יתר התביעה נגדה. את המאמן חייב בתיק הוצאה לפועל בסך של 26,950 שקלים, וקבע כי הוא יישא בהוצאות משפט ובשכר טרחת עורך דין בסך של 6,500 שקלים.

 

תא"מ 31467-10-11 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

מהם התנאים למתן פסק דין הצהרתי?

וכדי שהשופט יוכל לשקול את הנסיבות, הוא זכאי לדעת, לשם מה נתבקש ליתן את ההצהרה, שלא יתן אותה סתם באויר... 

עיזבון עם חובות בהליך הוצאה לפועל

האם לאחר מותו של החייב, זכאים יורשיו לעיזבונו או שמא עליהם לשלם את חובותיו? 

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה יוכל כאמור להיות מוצא כנגד החייב רק כאשר הנושה ביקש זאת מראש ההוצאה לפועל... 

שלילת רישיון על ידי לשכת ההוצאה לפועל - אימתי?

מהי הרפורמה בחוק ההוצאה לפועל? אימתי ניתן לשלול רישיון נהיגה של חייב על ידי ההוצאה לפועל? האם אפשר להתנגד לשלילת הרישיון? 

אגרות הוצאה לפועל

הודעת ההוצאה לפועל (אגרות, שכר והוצאות) התשס"ח - 2008 ... 

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

האם ניתן לאתר חייבים בהוצאה לפועל? מהם שירותי איתור חייבים והאם הם יעילים? כיצד עושים זאת נכון? 

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

איך מגישים בקשת ביצוע בהוצאה לפועל? איך לפתוח תיק? כיצד פותחים בהליכי הוצאה לפועל? 

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל?

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל? על מה חשוב להקפיד בעת פתיחת תיק בהוצאה לפועל? 

נקיטת הליכים בהוצאה לפועל

אילו הליכים אפשר לנקוט במסגרת הליכי הוצאה לפועל? מהי נקיטת הליכים בהוצאה לפועל כנגד החייב? תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.