www.what2do.co.il

מתי מסתיימים הליכי גבייה במסלול המקוצר?

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

מתי מסתיימים הליכי גבייה במסלול המקוצר?

המסלול המקוצר לגביית חובות במסגרת הליכי הוצאה לפועל נועד לסייע בגביית חובות בגובה של על 10,000 שקלים למשך פרק זמן של עד שמונה חודשים. מדובר במסלול בחירה, כך שהזוכה רשאי לבחור בין המסלול המקוצר למסלול הרגיל, ואף רשאי לעבור למסלול רגיל בכל רגע נתון.

 

באמצעות המסלול המקוצר ניתן לגבות שיקים חוזרים או חובות במסגרת פסק דין הצהרתי, שטר חוב או תביעה על סכום קצוב. הסכום המרבי לתביעה הוא 10,000 שקלים, בתנאי שהחייב לא הוכרז כמוגבל באמצעים והוא לא פנה למסלול של איחוד תיקים. כמו כן, לא ניתן לגבות חובות של תיק מזונות במסלול המקוצר.

 

עיקול כספים וכלי רכב של החייב

 

את התיק יכול לפתוח הזוכה בכל לשכות ההוצאה לפועל ברחבי הארץ בהתאם לצרכיו. בעת פתיחת התיק נדרש הזוכה לשלם אגרה חד פעמית על פי סוג החוב, ולאחר הגשת בקשה לביצוע החוב, הזוכה לא צריך לנקוט שום פעולה נגד החייב, כך שרשם ההוצאה לפועל נוקט בהליכים לגביית החוב ביוזמתו.

 

לאחר ביצוע הפנייה, לשכת ההוצאה לפועל מאתרת את החייב ושולחת לו אזהרה, כדי ליידע אותו שנפתח נגדו תיק ועליו להגיע להסדר טרם נקיטת הליכים. הלשכה רשאית לנקוט נגד החייב הליכי גבייה במסגרת המסלול המקוצר, הכוללים עיקול כספים של החייב וזכויותיו לקבלת כספים הנמצאים בידי צד שלישי וכן, עיקול כלי רכב של החייב.

 

זוכה המבקש לנקוט הליכים בטרם נשלחה אזהרה לחייב, נדרש לציין בבקשת הביצוע אילו הליכים הוא מבקש שיינקטו, בצירוף נימוק בקשתו וציון הפרטים הדרושים לשם כך, לרבות את פרטי הצד השלישי והמסמכים הדרושים.

 

סיום הליכי גבייה במסלול המקוצר

 

על פי סעיף 20ו לחוק הוצאה לפועל, ביצוע חיוב במסלול מקוצר יסתיים אם חלפו שמונה חודשים מיום המצאת האזהרה לחייב, ואולם אם קיימים נכסים מעוקלים של החייב, רשאי הרשם להורות כי ביצוע החיוב במסלול מקוצר יסתיים במועד מאוחר יותר שיקבע, אם מצא שיהיה ניתן לממש את הנכסים. או אם החליט הרשם שאין תועלת בהמשך ההליכים, או אם הזוכה ביקש להעביר את התיק למסלול רגיל.

 

לפי הוראות סעיף זה, הטיפול בתיק נמשך עד שמונה חודשים מהמועד שבו קיבל החייב אזהרה. ברוב המקרים החוב נגבה על ידי הלשכה בתוך שמונה חודשים, ולא מצטברות לחייב ריביות נוספות. אולם בהתקיים תנאים מסוימים קיימת אפשרות להאריך את ההליך ולהגיע להסדר תשלומים עם החייב, ואף ניתן להאריך את הטיפול גם כאשר קיימים כספים או נכסים שעדיין לא ננקטו לגביהם הליכי גבייה.

 

במקרה שהסתיים ביצוע חיוב במסלול מקוצר ולא נפרע החוב במלואו, תימסר על כך הודעה לזוכה והוא יודיע ללשכת ההוצאה לפועל בתוך 30 ימים מיום מסירת ההודעה, אם ברצונו לסגור את התיק או להעביר לביצוע במסלול רגיל. לאחר הודעת הזוכה, יפעל מנהל לשכת ההוצאה לפועל בהתאם להודעת הזוכה. במקרה שהזוכה לא יודיע ללשכה בפרק זמן המוגדר כיצד הוא מעוניין להמשיך לפעול, יועבר התיק למסלול רגיל כאשר כל הזוכים בתיק יחידים, או שהתיק ייסגר בתיק שהזוכה אינו יחיד.
 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

מהם התנאים למתן פסק דין הצהרתי?

וכדי שהשופט יוכל לשקול את הנסיבות, הוא זכאי לדעת, לשם מה נתבקש ליתן את ההצהרה, שלא יתן אותה סתם באויר... 

עיזבון עם חובות בהליך הוצאה לפועל

האם לאחר מותו של החייב, זכאים יורשיו לעיזבונו או שמא עליהם לשלם את חובותיו? 

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה יוכל כאמור להיות מוצא כנגד החייב רק כאשר הנושה ביקש זאת מראש ההוצאה לפועל... 

שלילת רישיון על ידי לשכת ההוצאה לפועל - אימתי?

מהי הרפורמה בחוק ההוצאה לפועל? אימתי ניתן לשלול רישיון נהיגה של חייב על ידי ההוצאה לפועל? האם אפשר להתנגד לשלילת הרישיון? 

אגרות הוצאה לפועל

הודעת ההוצאה לפועל (אגרות, שכר והוצאות) התשס"ח - 2008 ... 

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

האם ניתן לאתר חייבים בהוצאה לפועל? מהם שירותי איתור חייבים והאם הם יעילים? כיצד עושים זאת נכון? 

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

איך מגישים בקשת ביצוע בהוצאה לפועל? איך לפתוח תיק? כיצד פותחים בהליכי הוצאה לפועל? 

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל?

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל? על מה חשוב להקפיד בעת פתיחת תיק בהוצאה לפועל? 

נקיטת הליכים בהוצאה לפועל

אילו הליכים אפשר לנקוט במסגרת הליכי הוצאה לפועל? מהי נקיטת הליכים בהוצאה לפועל כנגד החייב? תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.