www.what2do.co.il

האם הלקוחה פטורה מתשלום חוב עקב אי שביעות רצונה מהעבודה?

דרגו את המאמר

האם הלקוחה פטורה מתשלום חוב עקב אי שביעות רצונה מהעבודה?

מנהל מוסך הגיש בלשכת ההוצאה לפועל בקשה לביצוע ארבעה שיקים משוכים על ידי הנתבעת, שרכבה שהוכנס למוסך לצורך תיקון. בנוסף ליתרת חוב שלא שולמה, דרש התובע פיצוי בגין פגיעה בשמו טוב ועגמת נפש. בית משפט השלום בכפר סבא נדרש להכריע בעניין המחלוקת הכספית לתשלום עבור עבודתו של התובע.

 

בחודש ספטמבר 2012, הרכב של הנתבעת נגרר למוסך כשהוא מעלה עשן לאחר שהמנוע התחמם. התובע החליף את מנוע הרכב ולאחר שהנתבעת מסרה ארבעה שיקים בסך של 6,653 שקלים, נשוא התביעה השטרית, היא קיבלה חזרה את הרכב.

 

השיקים שמסרה הלקוחה חוללו בהעדר כיסוי מספיק והנתבעת טענה להגנתה כי בעת שחרור הרכב בעל המוסך לא מסר לידיה את רשימון היבוא של המנוע או כל תיעוד אחר בקשר להחלפת המנוע ואף ביצע עבודה לקויה לכן ביטלה את השיקים.

 

התובע נאלץ לפתוח תיק בהוצאה לפועל לגביית החוב

 

התובע טען כי ביצע במקצועיות רבה את עבודתו והרכב יצא מהמוסך כשהוא תקין. הוא נאלץ לעכב את הרכב פרק זמן מסוים, מאחר שהלקוחה לא שילמה עבור התיקון. אולם בסופו של דבר, נעתר להפצרותיה, ושחרר את הרכב כנגד קבלת השיקים הדחויים וכנגד הבטחתה כי את היתרה תסדיר תוך זמן קצר באמצעות כרטיס אשראי של בעלה.

 

עם זאת הנתבעת לא חידשה את הקשר לתשלום היתרה והשיקים שמסרה חוללו. על כן פנה ללשכת ההוצאה לפועל ופתח תיק לגביית החוב. כתוצאה מכך נגרר שנתיים בהליכים משפטיים לגביית סכום פעוט יחסית שהיה אמור להיות משולם לפני שלוש שנים.

 

אי קבלת המסמכים ועבודה לקויה פוטרים אותה מלשלם עבור העבודה

 

החייבת טענה כי ביטלה את השיקים, מאחר שדקות ספורות לאחר שעזבה את המוסך החל הרכב לפלוט שמן ועשן ואף התברר לה שהוא צורך שמן בכמויות חריגות. בנוסף לא קיבלה מהתובע מסמכים בנוגע להחלפת המנוע, לכן היא אינה יכולה להעביר את הרכב במבחן הרישוי השנתי.

 

עוד טענה כי החשבון הזמני כלל חיובים שלגביהם לא ניתנה הסכמה מראש, לפיכך חריגה של החשבון מהמוסכם, ליקויים בטיב העבודה, והיעדר תיעוד למנוע חדש פוטרים אותה מתשלום עבור עבודה, שלטענתה לא נעשתה כהלכה ולא היתה מקצועית.

 

הנתבעת לא הוכיחה כי היא פטורה מתשלום החוב

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים והעדים השונים מטעמם, הגיע בית המשפט למסקנה כי העבודה של מנהל המוסך בוצעה כהלכה והמנוע הוחלף, ואף השתכנע כי מקור החיובים בחשבון הזמני הוא בעבודה שהיתה חלק בלתי נפרד מהחלפת המנוע, לכן קבע כי יש לדחות טענת הנתבעת בנוגע לחריגת מהחשבון המוסכם ואת יתר טענותיה בדבר טיב העבודה והחלפת המנוע.

 

לפיכך קבע בית המשפט שיש לקבל את התביעה השטרית במלואה ולפעול לחידוש ההליכים בתיק ההוצאה לפועל. בנוסף חייב את הנתבעת מעבר לסכום החוב בתיק השטרי, בצירוף הוצאות התובע בעבור ניהול ההליך.

 

תא"מ 40946-06-13
תא"מ 29686-05-14  

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

מהם התנאים למתן פסק דין הצהרתי?

וכדי שהשופט יוכל לשקול את הנסיבות, הוא זכאי לדעת, לשם מה נתבקש ליתן את ההצהרה, שלא יתן אותה סתם באויר... 

עיזבון עם חובות בהליך הוצאה לפועל

האם לאחר מותו של החייב, זכאים יורשיו לעיזבונו או שמא עליהם לשלם את חובותיו? 

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה יוכל כאמור להיות מוצא כנגד החייב רק כאשר הנושה ביקש זאת מראש ההוצאה לפועל... 

שלילת רישיון על ידי לשכת ההוצאה לפועל - אימתי?

מהי הרפורמה בחוק ההוצאה לפועל? אימתי ניתן לשלול רישיון נהיגה של חייב על ידי ההוצאה לפועל? האם אפשר להתנגד לשלילת הרישיון? 

אגרות הוצאה לפועל

הודעת ההוצאה לפועל (אגרות, שכר והוצאות) התשס"ח - 2008 ... 

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

האם ניתן לאתר חייבים בהוצאה לפועל? מהם שירותי איתור חייבים והאם הם יעילים? כיצד עושים זאת נכון? 

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

איך מגישים בקשת ביצוע בהוצאה לפועל? איך לפתוח תיק? כיצד פותחים בהליכי הוצאה לפועל? 

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל?

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל? על מה חשוב להקפיד בעת פתיחת תיק בהוצאה לפועל? 

נקיטת הליכים בהוצאה לפועל

אילו הליכים אפשר לנקוט במסגרת הליכי הוצאה לפועל? מהי נקיטת הליכים בהוצאה לפועל כנגד החייב? תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.