www.what2do.co.il

זוכה בהוצאה לפועל

דרגו את המאמר
  התקבלו 12 דירוגים בציון ממוצע: 5.0 מתוך 5

זוכה בהוצאה לפועל

לרשותך מידע משפטי לזוכה בהוצאה לפועל. הסברים קצרים, עצות והצעות משפטיות וזאת על מנת להקל על האדם הפרטי ו/או אנשי עסקים בהתמודדות עם מערכת ההוצאה לפועל. המידע מיועד למי שחייבים לו כספים ...

הליכי הוצאה לפועל מהווים פעמים רבות את המוצא היחידי אשר נותר בידיו של זוכה שנתקל בקשיים לגבות חוב מאדם מסוים. בין אם מדובר בחוב אשר עניינו פסק דין חלוט, ובין אם החוב מבוסס על שטר או מסמך כספי, הליכי הוצאה לפועל יכולים בהחלט לסייע בידיו של הזוכה.

 

לאחר פתיחת תיק בהוצאה לפועל, לשכת ההוצאה לפועל תשלח לחייב אזהרה בנוגע למהלך. יצוין כי ישנם מקרים בהם הזוכה יוכל לנקוט בהליכים כנגד החייב גם טרם שליחת האזהרה, וזאת בעקבות חשש מפני התחמקות מצידו של החייב, הברחת נכסים וכדומה. עם זאת, במרבית התיקים, ההתנהלות מול החייב מתחילה עם משלוח האזהרה. אזהרה יכולה להישלח במסגרת מסירה מלאה או מסירה רגילה.

 

בכלליות, ניתן לומר כי מסירה רגילה הינה מסירה שיכולה להיות גם לעורך דינו של החייב ולהיעשות במספר אופנים נוספים. מסירה מלאה מתבצעת לידיו של החייב ו/או מי מבני ביתו באופן ישיר. ההבחנה בין המסירות הינה משמעותית מבחינת הזוכה וזאת משום שלעיתים קיים קושי בניסיון איתור חייבים.

 

אי לכך, כאשר האזהרה נמסרה לחייב במסירה מלאה, הזוכה יוכל לנקוט כנגד האחרון בצעדים חריפים ואף "מרחיקי לכת" לרבות מאסר. חשוב להדגיש כי גם מסירת אזהרה באופן רגיל מעניק לזוכה חופש פעולה משמעותי. חייב אשר מקבל לידיו אזהרה איננו רשאי להתנגד לקבלתה וגם סירובו נתפס על ידי החוק כ"מסירה מלאה".

 

לאחר קבלת האזהרה

 

לאחר קבלת האזהרה החייב יכול לנקוט במספר דרכים. ראשית, הוא יכול לשלם את החוב ו"לסיים את הסיפור". במידה והוא מתנגד, הוא יכול להגיש בקשת התנגדות להוצאה לפועל במסגרתה הוא יטען כנגד פתיחת התיק מלכתחילה.

 

באפשרותו של החייב גם להציג טענות המתייחסות לחוב עצמו (למשל - טענת פרעתי). חשוב להדגיש כי בקשת התנגדות איננה יכולה להיות מוגשת על ידי חייב כאשר החוב העומד על הפרק הינו תולדה של פסק דין או שטר משכנתא. טענות אלה של החייב תונחנה לפתחו של בית המשפט המוסמך. לעיתים, הזוכה יכול לבקש הקפדת ערובה אשר תבטיח את תשלום החוב והוצאות המשפט (מקל וחומר כאשר בעקבות הגשת ההתנגדות החייב קיבל צו עיכוב הליכים כנגדו).

 

במידה והחייב יתעלם, יש לכך כמה השלכות. ראשית, החוב גדל ומצטרפים אליו אגרות ושכ"ט עורך דין. שנית, הזוכה יכול להתחיל בנקיטת הליכים כנגד החייב (עיקולים, עיכוב יציאה מהארץ, מאסר, הגבלת חשבון בנק וכדומה).

 

האם להגיע לפשרה?

 

לעיתים, החייב מציע לזוכה הסכם פשרה. דהיינו, הסכם אשר במסגרתו הזוכה מוותר מעט על חובו, וזאת בתמורה להבטחה מצד החייב לפירעון מסוים. זוכים רובים נוטים לדחות על הסף הצעות פשרה אלה. חשוב להדגיש כי אכן יכול להיות שהצעת הפשרה תהווה "לעג לרש".

 

עם זאת, חשוב לזכור כי הליכי הוצאה לפועל הינם הליכים מתישים אשר עלולים לגרור התרוצצויות שונות בין לשכות ההוצאה לפועל, עורכי דין, בתי משפט וכדומה. זאת מבלי להזכיר את עוגמת הנפש ומורת הרוח מהתנהלותו של החייב (ולעיתים מהתנהלות הגורמים הנוספים). אי לכך, מומלץ שלא לדחות במחי יד הצעות פשרה וכדאי לבחון אותן לעומקן.

  

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

מהם התנאים למתן פסק דין הצהרתי?

וכדי שהשופט יוכל לשקול את הנסיבות, הוא זכאי לדעת, לשם מה נתבקש ליתן את ההצהרה, שלא יתן אותה סתם באויר... 

עיזבון עם חובות בהליך הוצאה לפועל

האם לאחר מותו של החייב, זכאים יורשיו לעיזבונו או שמא עליהם לשלם את חובותיו? 

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה במסגרת הוצאה לפועל

צו הבאה יוכל כאמור להיות מוצא כנגד החייב רק כאשר הנושה ביקש זאת מראש ההוצאה לפועל... 

שלילת רישיון על ידי לשכת ההוצאה לפועל - אימתי?

מהי הרפורמה בחוק ההוצאה לפועל? אימתי ניתן לשלול רישיון נהיגה של חייב על ידי ההוצאה לפועל? האם אפשר להתנגד לשלילת הרישיון? 

אגרות הוצאה לפועל

הודעת ההוצאה לפועל (אגרות, שכר והוצאות) התשס"ח - 2008 ... 

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

איתור חייבים וגביית חובות בהוצאה לפועל

האם ניתן לאתר חייבים בהוצאה לפועל? מהם שירותי איתור חייבים והאם הם יעילים? כיצד עושים זאת נכון? 

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

פתיחת תיק - הוצאה לפועל

איך מגישים בקשת ביצוע בהוצאה לפועל? איך לפתוח תיק? כיצד פותחים בהליכי הוצאה לפועל? 

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל?

איך לפתוח תיק בהוצאה לפועל? על מה חשוב להקפיד בעת פתיחת תיק בהוצאה לפועל? 

נקיטת הליכים בהוצאה לפועל

אילו הליכים אפשר לנקוט במסגרת הליכי הוצאה לפועל? מהי נקיטת הליכים בהוצאה לפועל כנגד החייב? 

נקיטת הליכים טרם האזהרה

כיצד ניתן לנקוט בהליכים כנגד חייב טרם מתן אזהרה? מהם השיקולים העומדים על הפרק במקרים אלה? 

חיפושים בהוצאה לפועל - מהו צו חיפוש?

מהו צו חיפוש בהוצאה לפועל? האם ניתן לבקשו במסגרת הליכי הוצאה לפועל? מהם השיקולים בנתינתו? 

שטר חוב בהוצאה לפועל

כיצד יש לערוך שטר חוב על מנת שיהיה ניתן לפרוע אותו ביעילות במסגרת הליכי הוצאה לפועל? 

כיצד מגישים תביעה על סכום קצוב בהוצאה לפועל?

תביעה על סכום קצוב היא תביעה על סכום שניתן לחשב אותו כמותית במספרים, עד 75,000 שקלים. התביעה מוגשת מכוח חוזה או התחייבות שיש עליהם ראיה בכתב.  

איך גובים חוב מזונות באמצעות הוצאה לפועל?

אשה שבעלה או בן זוגה מסרב לשלם דמי מזונות, יכולה להגיש בקשה לגביית החוב באמצעות מסלול גביית חוב מזונות בהוצאה לפועל.  

הליכי הוצאה לפועל מול חברה בע"מ – איך לפעול?

הרמת מסך התאגדות היא כלי משפטי המאפשר לנושים לייחס את החובות והזכויות של חברה בע"מ לבעלי המניות, למרות שהחברה נחשבת לישות משפטית נפרדת.  

בדיקת חוב בהוצאה לפועל: איך לבדוק מה גובה החוב?

חייב שאינו יודע מה מצב התיק ומה גובה החוב שהצטבר, יכול לקבל מידע במענה הטלפוני של רשות האכיפה והגבייה, או לגשת ללשכת ההוצאה לפועל ולברר מה המצב העדכני של התיקים.  

ביצוע פסק דין כספי בהוצאה לפועל

זוכה שמעוניין לבצע פסק דין של בית משפט נגד חייב, שעל פי פסק הדין החייב נדרש לשלם לו סכום כסף, יכול לפתוח תיק בהוצאה לפועל ולהגיש בקשה לביצוע פסק דין כספי. 

ביצוע צו עשה בהוצאה לפועל

צו עשה בהליך המשפטי, היא הוראה לבצע מעשה מסוים, להימנע מלעשות מעשה, או להחזיר מצב לקדמותו. לשכת ההוצאה לפועל מוסמכת לשלוח מכתב אזהרה לחייב ולציין כי חובה עליו למלא אחר הפעולה בתוך פרק זמן קצוב. 

ביצוע פסק דין לפינוי מושכר בהוצאה לפועל

בעל נכס שניתן לטובתו פסק דין לפינוי מושכר יכול להגיש בקשה לביצוע פסק הדין בלשכת הוצאה לפועל ולפתוח תיק נגד הדייר שהפר את תנאי השכירות, כדי לפעול לפינוי הנכס בתוך זמן סביר. תגיות: בדיקת קישורים של חוב,
המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.