www.what2do.co.il

דרישה לתשלום חוב אגרת טלוויזיה מאדם דתי שמכחיש כי ברשותו טלוויזיה

דרגו את המאמר

דרישה לתשלום חוב אגרת טלוויזיה מאדם דתי שמכחיש כי ברשותו טלוויזיה

רשות השידור פנתה לבית משפט השלום בעכו והגישה תביעה על סך של 3,689 שקלים לתשלום אגרת טלוויזיה לשנים 2007-2012 לאחר נקיטת הליכי הוצאה לפועל. התובעת טענה כי הנתבע לא שילם אגרה בשנים אלו, למרות שהוא מחזיק במקלט טלוויזיה. לנתבע ניתנה רשות להתגונן והתביעה הועברה לסדר דין מהיר.

 

הנתבע טען כי הוא מנהל אורח חיים דתי לכן הוציא את הטלוויזיה מהבית

 

כתב התביעה התבסס על דוחות המהווים רשומה מוסדית, ועל ביקור בית שבוצע בחודש יוני 2010, על ידי סוקר מטעם רשות השידור, אשר במהלכו נמצא מקלט טלוויזיה בביתו של הנתבע, זאת בניגוד להודעות קודמות שמסר, לפיהן אין הוא מחזיק במקלט מאז שנת 2001, עקב קיום אורח חיים דתי.

 

הסוקר שערך את ביקור הבית הצהיר כי שני בניו של הנתבע עצרו אותו בדלת הכניסה וסירבו לאפשר לו לערוך ביקורת, אך לטענתו ניתן היה לזהות מהדלת את מכשיר הטלוויזיה והממיר לקליטת שידורים בחדר המגורים. עוד הוסיף כי על גג הבית מצויה צלחת לווין, אשר ממנה כבל משתלשל דרך החלון לדירתו של הנתבע. התובעת ציינה כי נגד הנתבע התקיים הליך משפטי קודם על רקע חוב אגרה עד לשנת 2006, במסגרתו חויב לשאת בתשלום אגרה של ארבע שנים.

 

צלחת הלוויין על גג הבית משמשת את אחיו המתגורר בסמיכות

 

מנגד טען החייב כי הוא מנהל אורח חיים דתי, לכן אין לו מכשיר טלוויזיה בבית מאז שנת 2001, והוא הצהיר על כך פעמים רבות וגם בעת ההליך המשפטי הקודם. הנתבע הודה כי על גג ביתו מצויה צלחת לוויין, אך טען כי הצלחת בשימושו של אחיו בלבד. בנוסף טען כי שילם את חיוב האגרה בגין השנים 2002 -2006, שנים בהן לשיטתו שלו לא החזיק במקלט.

 

הנתבע לא ציין בתצהירו ולו במילה את ביקור הבית שבוצע בביתו בשנת 2010, אולם במהלך חקירתו הנגדית הציג לראשונה גרסה לעניין הביקור וטען כי הסוקר איים על בנו. עם זאת בניו לא הובאו להעיד, כדי לשפוך אור על נסיבות הביקור, ועצם העלאת טענה זו בשלב המאוחר בו הועלתה גרעה ממהימנותו שממילא היתה פחותה.

 

הנתבע לא הצליח להוכיח שאין ברשותו מקלט לכן חויב בתשלום אגרה

 

בהתחשב בנסיבות העניין, בסתירות שעלו בגרסתו של הנתבע ביחס להחזקת מקלט הטלוויזיה, עובדת קיומה של צלחת לווין על גג הבית, מידת שיתוף הפעולה עם הסוקר בביקור הבית לאחר נקיטת הליכים משפטיים, הגיע בית המשפט למסקנה כי לא ניתן לייחס לטענות ההגנה משקל של ממש.

 

בסופו של דבר קיבל בית המשפט את התביעה וחייב את הנתבע לשלם לרשות השידור סך של 3,689 שקלים בצרוף הפרשי הצמדה וריבית כדין עבור אגרת טלוויזיה שלא שולמה. בנוסף חויב הנתבע לשאת בהוצאות משפט ושכר טרחת עורך דינה של התובעת בסך כולל של 750 שקלים.

 

תא"מ 7525-12-13 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

מהי הערת אזהרה בהוצאה לפועל? כיצד מתמודדים עימה? מה עליכם לנקוט כנגד האזהרה מבחינת היותכם חייבים? 

בקשת התנגדות לביצוע שטר

קיבלת אזהרה? עומד להיפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל? הנך יכול להגיש בקשת התנגדות. פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר ... 

מהו חשבון מוגבל?

מהו חשבון מוגבל? מהו חשבון מוגבל חמור? האם ניתן לפתוח חשבון חדש? כיצד יש לבטל חשבון מוגבל?  

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בהוצאה לפועל

הזמן להגשת התנגדות לתיק הוצאה לפועל עבר. האם הכל אבוד? האם ניתן לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות? 

זכויות ערב

מהן זכויות ערב? מהן החובות המוטלות על הבנק? מהי חובת הגילוי? האם ניתן לקבל פטור מערבות? 

בירור עיכוב יציאה מן הארץ

היכן מבררים אודות תוקף צו עיכוב יציאה מהארץ? בתוך כמה זמן ביטול הצו מתעדכן במשטרת הגבולות? 

חוב משכנתא

כיצד ניתן להתמודד עם חוב משכנתא בהליכי ההוצאה לפועל? האם ניתן לשמור על הבית? 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ? מה עושים כנגד צו עיכוב יציאה מישראל? מהן האפשרויות העומדות לרשותו של החייב? 

פסק דין הצהרתי

מהי מהותו של פסק דין הצהרתי? האם ניתן לבקש פסק דין כגון דא במסגרת הכרזה על בעלות במיטלטלין? מהי משמעותו בהוצאה לפועל? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.