www.what2do.co.il

פלאפון הגישה תביעה על סכום קצוב נגד לקוח שפעל במרמה

דרגו את המאמר

פלאפון הגישה תביעה על סכום קצוב נגד לקוח שפעל במרמה

חברת פלאפון עתרה לבית משפט השלום בהרצליה והגישה תביעה כספית על סך 5141 שקלים, שהוגשה כתביעה על סכום קצוב בלשכת הוצאה לפועל. הנתבע, אשר היה לקוח של פלאפון במשך 18 שנים, הגיש התנגדות לביצוע התביעה וניתנה לו רשות להתגונן על פי הסכמת הצדדים.

 

התביעה התבססה על שלושה הסכמים, שנחתמו בין השנים 2008 עד 2010, ועל חשבונות חיוב שהפיקה החברה בגין רכישת שלושה מכשירים ניידים לתקופה של שלוש שנים, והתחייבות לשלם ב-36 תשלומים שווים רצופים.

 

הלקוח לקח לידיו במרמה את המכשיר החלופי

 

הזוכה טענה כי הנתבע לא שילם בעד השירות שקיבל והמכשירים שרכש ממנה, וצירפה לכתב התביעה חשבוניות על רכישת ציוד וחשבונית על חיוב דמי השתתפות עצמית בגין תיקון מכשיר. התובעת הוסיפה כי בחודש יוני 2011, הנתבע הגיע אל מרכז השירות עם מכשיר אייפון כאשר מסכו שבור וביקש לתקנו. לאחר שבחר לתקן את המכשיר, היה עליו למסור את המכשיר התקול לתיקון ולקבל מכשיר חלופי, אולם הוא לא מסר את המכשיר התקול, ויצא ממרכז השירות עם שני מכשירים החלופי והתקול.

 

למרות בקשות חוזרות ונושנות של פלאפון, הנתבע לא השיב אחד מן המכשירים, לכן האייפון השבור הוכרז כמכשיר גנוב והנתבע חויב בדמי השתתפות עצמית. בשל היווצרות חוב נחסם האיפון אשר ברשותו. כעבור חודשים ספורים, הנתבע בחר לנייד באופן חד צדדי את המנוי לחברת סלקום, תוך שהוא מותיר מאחוריו חוב בגין שימוש וציוד.

 

החייב עזב לחברה מתחרה לאחר תשלום כלל הסכום על פי ההסכמים

 

מנגד טען החייב כי במשך 18 שנים הוא היה לקוח נאמן של פלאפון, ונאלץ בלית ברירה לעבור לחברה מתחרה לאחר שהמכשיר התקול נחסם. הלקוח הכחיש כי לקח את שני המכשירים במרמה, אלא עשה זאת באישור החברה. והאייפון השבור לא תוקן ובמקומו ניתן לו מכשיר חלופי סדוק, מבלי לבקש את המכשיר התקול לידיה.

 

עוד טען החייב כי הוא חויב שלוש פעמים בגין התיקון של המכשיר התקול ועבור דמי ההשתתפות העצמית. ונשאר עם מכשיר תקול וחסום, לכן נאלץ לנייד את מנוייו לחברה מתחרה לאחר תשלום כלל הסכום. לדבריו פלאפון חייבה אותו עבור מחדלים שהיא אחראית להם ועוד דרשה כספים נוספים אשר אינה זכאית להם.

 

החייב הפר את ההסכמים עם פלאפון בחוסר תום לב

 

לאחר שמיעת טענות הצדדים, השתכנע בית המשפט כי החל מחודש אוגוסט 2011, החייב ביטל את הוראות הקבע והפסיק לשלם לפלאפון עבור השירות שקיבל ועבור הציוד אשר רכש. לאחר שבקשות התובעת להשבת שני המכשירים לא נענו, היא החליטה לחייב אותו בהשתתפות עצמית והאייפון הוכנס לרשימה של מכשירים גנובים. הנתבע בחר לנייד את מנוייו לחברה אחרת, מבלי שפנה אל התובעת כדי להסדיר את כל חובותיו.

 

בית המשפט סבר כי הדרך שבה פעל הנתבע אינה סבירה ואינה מתקבלת על הדעת, והיה עליו לפנות לגופים הממונים על כך לשם הסדרת המחלוקת. לכן התובעת היתה זכאית לחסום את המכשירים ולהעמיד לפירעון את יתרת החיובים בגין שימוש וציוד. יחד עם זאת היא אינה זכאית לדמי השתתפות העצמית אשר חייבה בגין לקיחת המכשיר החלופי.

 

בנסיבות אלה התביעה התקבלה, בניכוי סך 716 שקלים בגין השתתפות העצמית, והנתבע חויב לשלם לפלאפון סך של 4,424 שקלים, בצירוף הוצאות משפט ושכר טרחת עורך דין בסכום כולל של 1,500 שקלים.

 

תא"מ 56740-05-12 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

מהי הערת אזהרה בהוצאה לפועל? כיצד מתמודדים עימה? מה עליכם לנקוט כנגד האזהרה מבחינת היותכם חייבים? 

בקשת התנגדות לביצוע שטר

קיבלת אזהרה? עומד להיפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל? הנך יכול להגיש בקשת התנגדות. פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר ... 

מהו חשבון מוגבל?

מהו חשבון מוגבל? מהו חשבון מוגבל חמור? האם ניתן לפתוח חשבון חדש? כיצד יש לבטל חשבון מוגבל?  

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בהוצאה לפועל

הזמן להגשת התנגדות לתיק הוצאה לפועל עבר. האם הכל אבוד? האם ניתן לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות? 

זכויות ערב

מהן זכויות ערב? מהן החובות המוטלות על הבנק? מהי חובת הגילוי? האם ניתן לקבל פטור מערבות? 

בירור עיכוב יציאה מן הארץ

היכן מבררים אודות תוקף צו עיכוב יציאה מהארץ? בתוך כמה זמן ביטול הצו מתעדכן במשטרת הגבולות? 

חוב משכנתא

כיצד ניתן להתמודד עם חוב משכנתא בהליכי ההוצאה לפועל? האם ניתן לשמור על הבית? 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ? מה עושים כנגד צו עיכוב יציאה מישראל? מהן האפשרויות העומדות לרשותו של החייב? 

פסק דין הצהרתי

מהי מהותו של פסק דין הצהרתי? האם ניתן לבקש פסק דין כגון דא במסגרת הכרזה על בעלות במיטלטלין? מהי משמעותו בהוצאה לפועל? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.