www.what2do.co.il

האם יש לסגור את התיק בהיעדר תגובה מצד הזוכה?

דרגו את המאמר
  התקבלו 1 דירוגים בציון ממוצע: 3.0 מתוך 5

האם יש לסגור את התיק בהיעדר תגובה מצד הזוכה?

חייב פנה אל רשמת הוצאה לפועל, בבקשה לסגור תיק שנפתח נגדו לפני 27 שנים, בטענה כי הוא הגיע להסדר עם הזוכה ופרע את החוב לפני שנים, ואף מאז לא היתה כל פעילות בתיק. הרשמת דחתה את הבקשה, מאחר שלא מצאה כל הצדקה לסגור את התיק, למרות שלא קיבלה את תגובתו של הזוכה. על כן החייב פנה אל בית משפט השלום בעכו והגיש ערעור על החלטתה.

 

על פי עובדות התביעה, בשנת 1988 נפתח תיק הוצאה לפועל נגד החייב בסך של 10,000 שקלים, בלשכת ההוצאה לפועל בעכו, וכיום יתרת החוב עומדת על סך של 70,000 שקלים. בסוף שנת 2014, פנה החייב אל רשמת הוצאה לפועל בבקשה לסגור את התיק, בטענת פרעתי ועקב חוסר פעילות בתיק, והרשמת הורתה להעביר את הבקשה לתגובת הזוכה שהיתה אמורה להיות מוגשת תוך 21 ימים.

 

הזוכה לא מסר כל תגובה או התייחסות לגבי סגירת התיק

 

החייב המתין חודשיים, אולם עדיין לא הוגשה כל תגובה מצד הזוכה, על כן פנה שוב אל הרשמת בבקשה חוזרת להורות על סגירת התיק. הרשמת דחתה את הבקשה בטענה כי מאז שנפתח התיק, החייב לא הופיע לחקירת יכולת, לא ביקש פריסה לתשלומים ולא שילם את החוב.

 

עוד קבעה הרשמת כי במהלך תקופה זו, בוצעו בתיק מספר פעולות גבייה והזוכה נקט בהליכי הוצאה לפועל, ובין היתר ביקש להטיל עיקול על רכבו של החייב. ומשלא הוגשה תגובה מטעם הזוכה לטענת פירעון, לא מצאה כל הצדקה לסגירת התיק.

 

יש לסגור את התיק עקב הסכם שנחתם בין הצדדים בשנת 2002

 

במסגרת הערעור טען החייב כי הרשמת התעלמה מהעובדה שהוא שילם בשנת 2002, במעמד ביצוע צו עיקול הרכב, סכום של 5,000 שקלים במזומן לסגירת התיק, וכי בין הצדדים הוסכם כי לאחר התשלום התיק ייסגר, ומאז לא היתה כל פעילות בו.

 

החייב מסר לידי בית המשפט את פרטי הזוכה, אולם הוא טען כי מעולם פתח נגדו תיק בהוצאה לפועל, הוא אינו מכיר אותו ובשנה שהתיק נפתח, הוא היה תלמיד תיכון בן 17 שנים ואינו יודע כיצד הפך ללא ידיעתו לזוכה בתיק הוצאה לפועל.

 

נפלה טעות ברישום פרטיו של הזוכה

 

בעקבות התפתחות הדברים, הורה בית המשפט ללשכת ההוצאה לפועל, להציג בפני את פרטיו המלאים של הזוכה כפי שהם מעודכנים בתיק. מהמסמכים החלקיים שהתקבלו מהלשכה עלה כי בשנת 2002, ביקש הזוכה לעדכן את הפרטים בתיק, אולם נפלה טעות ברישום שמו, ואף תעודת הזהות שלו לא עודכנה ונרשמה כ- 9999999.

 

בנסיבות אלה הגיע בית המשפט למסקנה כי לאדם שרשום כזוכה בתיק אין כל עניין בתיק זה והוא מעולם לא ביקש לפעול בו, ומהזוכה שפתח את התיק, או עורך דינו לא נמסרה תגובה או התייחסות. על כן קבע כי יש לקבל את טענת הפירעון של החייב ולהורות על סגירת התיק.

 

רע"צ 62758-03-15 

לשאלות, תגובות או הערות לחץ/י כאן

 

רוצה שעו"ד יחזור אליך?

שלח

מאמרים נוספים בתחום

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

אזהרה לחייב בהוצאה לפועל

מהי הערת אזהרה בהוצאה לפועל? כיצד מתמודדים עימה? מה עליכם לנקוט כנגד האזהרה מבחינת היותכם חייבים? 

בקשת התנגדות לביצוע שטר

קיבלת אזהרה? עומד להיפתח נגדך תיק בהוצאה לפועל? הנך יכול להגיש בקשת התנגדות. פסקי דין, מאמרים ופניה אל עורכי דין באתר ... 

מהו חשבון מוגבל?

מהו חשבון מוגבל? מהו חשבון מוגבל חמור? האם ניתן לפתוח חשבון חדש? כיצד יש לבטל חשבון מוגבל?  

בקשה לפסק דין הצהרתי על מיטלטלין, מהי?

סיטואציות כאלה מאפיינות חייבים הגרים עם הוריהם (והמיטלטלין ברשות החייב הינם בבעלות ההורים) או במקום בו החייב נשוי ולאשתו (שאיננה קשורה לתיק) זכאות על מחצית מהרכוש... 

בקשה להארכת מועד להגשת התנגדות בהוצאה לפועל

הזמן להגשת התנגדות לתיק הוצאה לפועל עבר. האם הכל אבוד? האם ניתן לבקש הארכת מועד להגשת התנגדות? 

זכויות ערב

מהן זכויות ערב? מהן החובות המוטלות על הבנק? מהי חובת הגילוי? האם ניתן לקבל פטור מערבות? 

בירור עיכוב יציאה מן הארץ

היכן מבררים אודות תוקף צו עיכוב יציאה מהארץ? בתוך כמה זמן ביטול הצו מתעדכן במשטרת הגבולות? 

חוב משכנתא

כיצד ניתן להתמודד עם חוב משכנתא בהליכי ההוצאה לפועל? האם ניתן לשמור על הבית? 

ביטול צו עיכוב יציאה מהארץ

איך מבטלים צו עיכוב יציאה מהארץ? מה עושים כנגד צו עיכוב יציאה מישראל? מהן האפשרויות העומדות לרשותו של החייב? 

פסק דין הצהרתי

מהי מהותו של פסק דין הצהרתי? האם ניתן לבקש פסק דין כגון דא במסגרת הכרזה על בעלות במיטלטלין? מהי משמעותו בהוצאה לפועל? המידע המוצג באתר זה אינו מהווה יעוץ משפטי או כל יעוץ אחר. נכונות המידע עלולה להשתנות מעת לעת. כל המסתמך על המידע באתר עושה זאת על אחריותו בלבד. הגלישה באתר היא בכפוף לתנאי השימוש.